SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Mołdawii nie będzie zakazu rosyjskiej TV

dodano: 2017-04-02 11:34
autor: RO | źródło: tass.ru

Mołdawia Parlament Mołdawii Parlament Republiki Mołdawii nie ograniczy retransmisji popularnych rosyjskich kanałów telewizyjnych. Na posiedzeniu 30 marca br. deputowani zatwierdzili poprawki do Kodeksu o telewizji i radiu, usuwając wszelkie zakazy na informacje z krajów, które nie ratyfikowały Europejskiej konwencji o telewizji ponadgranicznej.

Rosyjska telewizja Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dokumencie pozostała innowacja, przewidująca obowiązkowy udział 30% mołdawskich produkcji w godzinach od 18:00 do 24:00. Mołdawia chce w ten sposób przeciwdziałać treściom z zagranicy i dezinformacji.

Autorami projektu ustawy są deputowani sprawującej rządy Partii Demokratycznej Mołdawii (PDM), którzy tłumaczą to potrzebą "stawiania oporu rosyjskiej propagandzie". Po tym, jak latem zeszłego roku dokument został przyjęty w pierwszym czytaniu, partię poddano twardej krytyce ze strony opozycji i społeczeństwa, która oceniła inicjatywę władz jako "ograniczenie wolności słowa i pluralizmu opinii, sprzecznej z konstytucją".

Władze terytorium autonomicznego Gagauzja, a także drugiego co do wielkości miasta Bielce, oświadczyły, że nie spełnią decyzji mołdawskiego parlamentu i nie wyłączą rosyjskich kanałów. Zmiany krytykowały nie tylko partie opozycyjne i społeczne organizacje Mołdawii, ale też eksperci z OBWE i Rady Europy. Rosyjskie MSZ oceniło działania mołdawskich władz jako "nieprzyjacielski krok".

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik DIGITSAT PCM-1210 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

799 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1150 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

999 zł Więcej...