reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Mołdawii nie będzie zakazu rosyjskiej TV

dodano: 2017-04-02 11:34
autor: RO | źródło: tass.ru

Mołdawia Parlament Mołdawii Parlament Republiki Mołdawii nie ograniczy retransmisji popularnych rosyjskich kanałów telewizyjnych. Na posiedzeniu 30 marca br. deputowani zatwierdzili poprawki do Kodeksu o telewizji i radiu, usuwając wszelkie zakazy na informacje z krajów, które nie ratyfikowały Europejskiej konwencji o telewizji ponadgranicznej.

Rosyjska telewizja Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dokumencie pozostała innowacja, przewidująca obowiązkowy udział 30% mołdawskich produkcji w godzinach od 18:00 do 24:00. Mołdawia chce w ten sposób przeciwdziałać treściom z zagranicy i dezinformacji.

Autorami projektu ustawy są deputowani sprawującej rządy Partii Demokratycznej Mołdawii (PDM), którzy tłumaczą to potrzebą "stawiania oporu rosyjskiej propagandzie". Po tym, jak latem zeszłego roku dokument został przyjęty w pierwszym czytaniu, partię poddano twardej krytyce ze strony opozycji i społeczeństwa, która oceniła inicjatywę władz jako "ograniczenie wolności słowa i pluralizmu opinii, sprzecznej z konstytucją".

Władze terytorium autonomicznego Gagauzja, a także drugiego co do wielkości miasta Bielce, oświadczyły, że nie spełnią decyzji mołdawskiego parlamentu i nie wyłączą rosyjskich kanałów. Zmiany krytykowały nie tylko partie opozycyjne i społeczne organizacje Mołdawii, ale też eksperci z OBWE i Rady Europy. Rosyjskie MSZ oceniło działania mołdawskich władz jako "nieprzyjacielski krok".

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama