reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piotr Walter dołączy do rady nadzorczej WP

dodano: 2017-04-03 22:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: WP

Piotr Walter 3 kwietnia br. Piotr Walter został zgłoszony jako kandydat do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Wirtualna Polska Holding SA. Uchwałę w tej sprawie podejmie zwyczajne walne zgromadzenie spółki zwołane na dzień 26 kwietnia 2017 roku.

WP Wirtualna Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piotr Walter ukończył Columbia College w Chicago oraz International Institute for Management Development (PED) w Lozannie.

Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Karierę rozpoczynał jako producent reklam telewizyjnych w ITI Film Studio. W TVN jako dyrektor ds. promocji antenowych i członek zarządu TVN.

Następnie jako dyrektor generalny i prezes zarządu TVN S.A. rozwinął ogólnopolski kanał telewizyjny oraz portfel 13 kanałów tematycznych. Jako wiceprezes zarządu Grupy TVN wdrożył jej strategię internetową oraz Over-The-Top (TVN Player). W latach 2013-2015 pełnił funkcje wiceprezesa Grupy ITI, członka rady nadzorczej oraz przewodniczącego komitetu ds. strategii i kontentu TVN SA. Ostatnio jako koproducent zaangażowany w produkcję filmu „Planeta Singli”.
 

Piotr Walter: - Patrząc na imponujący rozwój Grupy Wirtualna Polska, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dwóch lat, doszedłem do wniosku, że propozycja ze strony Jacka Świderskiego jest ciekawym wyzwaniem dla człowieka z multimedialnym doświadczeniem, jak moje. To co było dla mnie równie ważne, myśląc o kandydaturze na członka RN, to decyzyjność i dynamika działania zarządu Grupy.

Jacek Świderski, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy WP: - Cieszę się, że Piotr Walter, współtwórca sukcesu TVN, przyjmuje propozycję wsparcia swoim doświadczeniem Wirtualnej Polski. Bardzo cenię dorobek zawodowy Piotra i jestem przekonany, że będziemy mogli od Piotra wiele się nauczyć. Myśląc o składzie nowej rady nadzorczej po wyjściu Innova Capital i o nowych wyzwaniach, przed jakimi stoi Wirtualna Polska, trudno byłoby moim zdaniem wyobrazić sobie lepszego kandydata niż przedsiębiorcę i menedżera z takim doświadczeniem w mediach jak Piotr Walter.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1199 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...
reklama