SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukrkosmos i Eutelsat gotowi do współpracy

dodano: 2017-04-04 21:30 | aktualizacja: 2017-04-04 21:40
autor: RO | źródło: mediananny.com

Eutelsat Państwowe przedsiębiorstwo z Ukrainy Ukrkosmos jest gotowe do współpracy z francuskim Eutelsat Communications. Taką informację podał zastępca dyrektora generalnego przedsiębiorstwa, Jurij Bałyczew, ale nie uściśliwszy, kiedy zacznie się współpraca i jakie ukraińskie kanały pojawią się z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E. Dzisiaj z wiodącej pozycji orbitalnej w Europie jest transmitowany tylko jeden ukraiński kanał UA|TV - od 1 lutego 2017 roku.

Ukrkosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat współpracuje obecnie z jedną z największych firm medialnych na Ukrainie. Jest to Media Group Ukraina, która dla swoich usług wydzierżawiła dwa transpondery na satelicie Eutelsat 9B (9°E).

W zeszłym roku Ukrkosmos rozszerzył listę swoich klientów, odnowił teleport i stronę internetową. Przedsięwzięcie, działające od 1996 roku, nadal jest częścią Państwowej Agencji Kosmicznej Ukrainy. Teraz znajduje się na czele liderów w dystrybucji satelitarnych kanałów telewizyjnych.

Ukrkosmos nie porzuciło idei wystrzelenia na orbitę ukraińskiego satelity Lybid, o którym mówi się od 2008 roku. Uruchomienie nie doszło do skutku z przyczyn obiektywnych – wojny z Rosją, która była głównym partnerem projektu. Ponadto w planach jest start satelitarnego projektu dla nadawców regionalnych Kraina TV. Na razie uczestniczy w nim dwóch nadawców – Perszyj Zachidnyj i Galychyna.

Ukrkosmos stworzył też nowe warunki korzystania ze swoich usług na satelicie Amos 7 (4°W). Ważną sprawą jest obniżenie ceny za transmisję sygnału SD o połowę z 10 tys. dolarów miesięcznie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Megasat HD 5 COMBO DVB-S2X/T2/C2

Profesjonalny miernik niemieckiej firmy Megasat do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

2090 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

999 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 153 Combo z DVB-S2/T2/C

Odbiornik HD Combo. Satelitarno-naziemny odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki...

265 zł Więcej...