reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukrkosmos i Eutelsat gotowi do współpracy

dodano: 2017-04-04 21:30 | aktualizacja: 2017-04-04 21:40
autor: RO | źródło: mediananny.com

Eutelsat Państwowe przedsiębiorstwo z Ukrainy Ukrkosmos jest gotowe do współpracy z francuskim Eutelsat Communications. Taką informację podał zastępca dyrektora generalnego przedsiębiorstwa, Jurij Bałyczew, ale nie uściśliwszy, kiedy zacznie się współpraca i jakie ukraińskie kanały pojawią się z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E. Dzisiaj z wiodącej pozycji orbitalnej w Europie jest transmitowany tylko jeden ukraiński kanał UA|TV - od 1 lutego 2017 roku.

Ukrkosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat współpracuje obecnie z jedną z największych firm medialnych na Ukrainie. Jest to Media Group Ukraina, która dla swoich usług wydzierżawiła dwa transpondery na satelicie Eutelsat 9B (9°E).

W zeszłym roku Ukrkosmos rozszerzył listę swoich klientów, odnowił teleport i stronę internetową. Przedsięwzięcie, działające od 1996 roku, nadal jest częścią Państwowej Agencji Kosmicznej Ukrainy. Teraz znajduje się na czele liderów w dystrybucji satelitarnych kanałów telewizyjnych.

Ukrkosmos nie porzuciło idei wystrzelenia na orbitę ukraińskiego satelity Lybid, o którym mówi się od 2008 roku. Uruchomienie nie doszło do skutku z przyczyn obiektywnych – wojny z Rosją, która była głównym partnerem projektu. Ponadto w planach jest start satelitarnego projektu dla nadawców regionalnych Kraina TV. Na razie uczestniczy w nim dwóch nadawców – Perszyj Zachidnyj i Galychyna.

Ukrkosmos stworzył też nowe warunki korzystania ze swoich usług na satelicie Amos 7 (4°W). Ważną sprawą jest obniżenie ceny za transmisję sygnału SD o połowę z 10 tys. dolarów miesięcznie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama