reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukrkosmos i Eutelsat gotowi do współpracy

dodano: 2017-04-04 21:30 | aktualizacja: 2017-04-04 21:40
autor: RO | źródło: mediananny.com

Eutelsat Państwowe przedsiębiorstwo z Ukrainy Ukrkosmos jest gotowe do współpracy z francuskim Eutelsat Communications. Taką informację podał zastępca dyrektora generalnego przedsiębiorstwa, Jurij Bałyczew, ale nie uściśliwszy, kiedy zacznie się współpraca i jakie ukraińskie kanały pojawią się z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E. Dzisiaj z wiodącej pozycji orbitalnej w Europie jest transmitowany tylko jeden ukraiński kanał UA|TV - od 1 lutego 2017 roku.

Ukrkosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat współpracuje obecnie z jedną z największych firm medialnych na Ukrainie. Jest to Media Group Ukraina, która dla swoich usług wydzierżawiła dwa transpondery na satelicie Eutelsat 9B (9°E).

W zeszłym roku Ukrkosmos rozszerzył listę swoich klientów, odnowił teleport i stronę internetową. Przedsięwzięcie, działające od 1996 roku, nadal jest częścią Państwowej Agencji Kosmicznej Ukrainy. Teraz znajduje się na czele liderów w dystrybucji satelitarnych kanałów telewizyjnych.

Ukrkosmos nie porzuciło idei wystrzelenia na orbitę ukraińskiego satelity Lybid, o którym mówi się od 2008 roku. Uruchomienie nie doszło do skutku z przyczyn obiektywnych – wojny z Rosją, która była głównym partnerem projektu. Ponadto w planach jest start satelitarnego projektu dla nadawców regionalnych Kraina TV. Na razie uczestniczy w nim dwóch nadawców – Perszyj Zachidnyj i Galychyna.

Ukrkosmos stworzył też nowe warunki korzystania ze swoich usług na satelicie Amos 7 (4°W). Ważną sprawą jest obniżenie ceny za transmisję sygnału SD o połowę z 10 tys. dolarów miesięcznie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

279 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...
reklama