SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsza transmisja na żywo w 4K z kosmosu

dodano: 2017-04-12 12:39 | aktualizacja: 2017-04-25 17:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NAB Show

NASA UHD ze zrzutu 360 Amerykańska agencja kosmiczna NASA przeprowadzi pierwszą transmisję na żywo w rozdzielczości 4K z kosmosu - podczas konferencji Super Session na targach NAB Show 2017. Pokaz zatytułowany „Reaching for the Stars: Connecting to the Future with NASA and Hollywood” odbędzie się w środę, 26 kwietnia o godz. 19:30 w sali N249 Las Vegas Convention Center (LVCC).

NASA transmisja na żywo 4K UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konferencja jest współorganizowana przez NAB Show, NASA i Amazon Web Services (AWS). Jej celem jest pokazanie, w jaki sposób zaawansowane technologie przetwarzania obrazu i technologie chmurowe podnoszą naukowe badania i filmowanie na wyższy poziom. Transmisja na żywo z wysokości 400 km nad Ziemią będzie obsługiwana przez oprogramowanie AWS Elemental na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i w Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona.

Strumień na żywo w 4K podczas NAB Show Super Session umożliwi astronautce NASA dr Peggy Whitson na ISS rozmowę z dyrektorem generalnym AWS Elemental i współzałożycielem tej firmy Samem Blackmanem. W związku z transmisją 4K, w konferencji udział wezmą astronautka NASA dr Tracy Caldwell Dyson i jeden z menedżerów NASA Rodney Grubbs. Do dyskusji zaproszeni zostali także przedstawiciele Bau Entertainment, AWS Elemental oraz IBM Watson Group. Panel będzie moderowany przez Carolyn Giardina, redaktorkę Hollywood Reporter.

Całe wydarzenie w 4K i HD będzie można będzie oglądać online na stronie:
https://live.awsevents.com/nasa4k
Następnie materiał wideo będzie dostępny w ramach VOD.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

999 zł Więcej...