reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serial „Guerrilla” w HBO3. Premiera w HBO GO [wideo]

dodano: 2017-04-12 15:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: HBO Polska

Guerrilla Nowy serial „Guerrilla” to opowieść o parze czarnoskórych aktywistów, którzy walczą przeciwko niesprawiedliwości i uprzedzeniom rasowym w Londynie lat 70. Pierwszy odcinek produkcji zostanie udostępniony w serwisie HBO GO w piątek, 14 kwietnia. Kolejne odcinki będzie można oglądać w każdy piątek. Serial pojawi się na antenie HBO3 17 maja. Twórcą produkcji jest nagrodzony Oscarem John Ridley.

Guerrilla


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakochani w sobie, politycznie zaangażowani Marcus (Babou Ceesay) i Jas (Freida Pinto) walczą ramię w ramię o wolność i prawa swojej mniejszości, mając nadzieję na społeczną rewolucję w Londynie lat 70. Przeciwko nierównościom protestuje także – choć w odmienny sposób – inny aktywista (Idris Elba). Wszyscy oni zostają wkrótce namierzeni przez tajną komórkę wywiadowczą brytyjskiej policji – Black Power Desk. Jej zadaniem jest niszczenie w zarodku wszelkich form aktywizmu czarnoskórych obywateli. W swoich niejawnych i podstępnych działaniach organizacja ucieka się do ekstremalnych środków. W serialu przewodzi jej niedościgniony nadinspektor Nicholas Pence (Rory Kinnear).

W pierwszym odcinku serialu „Guerrilla” Marcus i Jas biorą udział w wiecu przeciwko Ustawie Imigracyjnej z 1971 roku. Podczas zgromadzenia jeden z ich przyjaciół, namierzony wcześniej przez komórkę wywiadowczą, zostaje pobity na śmierć. To wydarzenie pcha parę do podjęcia decyzji o aktywnym włączeniu się w działalność wolnościową. Zaczynają od przeprowadzenia akcji uwolnienia więźnia politycznego.

Po zakończonej misji Marcusa i Jas zaczyna tropić policja, muszą więc ukrywać się, jednocześnie jednak nadal aktywnie walczą o zmiany społeczne. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i wkrótce nie pozostaje im nic innego, jak uderzyć bezpośrednio w komórkę Black Power Desk. Od tej pory mogą polegać już tylko na sobie nawzajem.

Twórcą sześcioodcinkowego serialu „Guerrilla” jest wyróżniony Oscarem John Ridley (Zniewolony. 12 Years a Slave), który jest także scenarzystą większości odcinków. Autorom produkcji z powodzeniem udało się oddać ducha niespokojnych czasów. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. zdobywca Złotego Globu Idris Elba (Prometeusz), Babou Ceesay (Severance), Rory Kinnear (Black Mirror), Damian Verguson (Kłamstwo) i nominowana do BAFTY Freida Pinto (Slumdog. Milioner z ulicy). „Guerrilla” to nowa produkcja Showtime®.

Premierowy odcinek serialu „Guerrilla” oglądać można będzie od 14 kwietnia w serwisie HBO GO. Kolejne odcinki udostępniane będą w każdy piątek. Emisja na antenie HBO3 została zaplanowana na 17 maja.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1850 zł Więcej...

"SAT Kurier" abonament za 2018 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2018. Pierwsze wydanie na...

55 zł Więcej...
reklama