reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bliższa współpraca Canal+ i Orange? Walka o prawa do LM i LE

dodano: 2017-04-13 11:32 | aktualizacja: 2017-04-13 12:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Les Echos/adtv/satkurier.pl

CANAL+ Group logos_360px.jpg Grupa Canal+ i Orange prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie rozszerzenia umowy dystrybucyjnej na francuskim rynku, informuje dziennik „Les Échos”. Ponadto, autor artykułu sugeruje, że oba podmioty dyskutują również nad wzmocnieniem więzi w Polsce i Afryce. Uzyskane w ten sposób środki finansowe miałyby pomóc Canal+ w pozyskiwaniu praw sportowych. Na celowniku są prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Vivendi Canal+ Orange


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Poza współpracą biznesową, Orange jest zainteresowane zbadaniem możliwości wykupu działalności pay-tv Canal+ w Polsce i Afryce, o ile te aktywa są na sprzedaż. Jednak Canal+ nigdy nie wspomniał o takiej możliwości - podaje „Les Échos”.

Do sprawy ewentualnego przejęcia przez Orange platformy nc+ i działalności Canal+ w Afryce odnoszą się analitycy banku BNP Paribas.
 

- Jeśli chodzi o potencjalną umowę dotyczącą międzynarodowego biznesu płatnej telewizji, traktujemy to z dystansem, ponieważ Afryka jest obecnie głównym motorem wzrostu Canal+ i stanowi podstawę strategii grupy - czytamy w raporcie BNP Paribas.

Wracając do sprawy rozszerzenia umowy dystrybucyjnej Canal+ i Orange we Francji, artykuł „Les Échos” sugeruje, że ​​po osiągnięciu porozumienia Orange miałoby większą kontrolę nad oferowaniem kanałów Canal+ swoim abonentom (możliwość tworzenia własnych pakietów i bezpośrednie pobieranie opłat subskrypcyjnych). W zamian Orange zagwarantowałoby Canal+ minimalne przychody, które mogłyby wynosić „setki milionów euro”. Miałoby to pomóc Canal+ w pozyskiwaniu praw sportowych.

Trwa przecież walka o prawa do Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA i Superpucharu Europy na sezony 2018/19, 2019/20 i 2020/21 w przypadku pierwszych dwóch oraz lata 2018, 2019, 2020 w przypadku Superpucharu. Termin składania ofert dla praw na terytorium Francji mija 3 maja br. Jeśli chodzi o prawa dla polskiego rynku, termin składania ofert minął 6 kwietnia. Można się spodziewać, że wyniki przetargu poznamy już w maju. Według nieoficjalnych informacji, o prawa do LM na Polskę walczy kilka podmiotów: Canal+ z Eurosportem, Eleven Sports i Telewizja Polsat.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama