reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Program „Władca dziczy” z gwiazdą „Władcy Pierścieni” i serialu „Lost”

dodano: 2017-04-13 13:36 | aktualizacja: 2017-04-13 14:39
autor: Jakub Sulisz | źródło: Polsat Viasat Nature

 Dominic Monaghan „Władca dziczy” Polsat Viasat Nature Polsat Viasat Nature zaprasza na program „Władcy dziczy”. Program prowadzi  gwiazda serialu „Zaginieni” oraz trylogii Władca Pierścieni – Dominic Monaghan. Aktor wyrusza na poszukiwanie najbardziej niebezpiecznych, wyjątkowych i nieuchwytnych stworzeń żyjących na naszej planecie.

 Dominic Monaghan „Władca dziczy” Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podróżuje do najdalszych zakątków globu – między innymi do Boliwii, na Madagaskar, Sri Lankę, Filipiny, czy do Mozambiku. Poznajcie niesamowity świat zwierząt i sprawdźcie, jakie zadziwiające gatunki można spotkać w różnych krajach. Czy wiedzieliście o ich istnieniu?

Palczak madagaskarski – to jedyny współcześnie występujący przedstawiciel rodziny palczakowatych, żyjący na Madagaskarze. Palczaki ważą około trzech kilogramów. Posiadają długi palec środkowy, który zakończony jest hakowatym pazurem. Według wierzeń ludów zamieszkujących Madagaskar, skierowanie przez palczaka jego najdłuższego palca w kierunku człowieka zwiastuje nagłą śmierć tej osoby.
 
Lew biały – przez ludy afrykańskie uznawany za boskie zwierzę. Na wolności żyje ich już tylko 13. Do 2009 sądzono, że nie są one w stanie przetrwać w stanie dzikim, dlatego większość osobników pozostaje zamknięta w ogrodach zoologicznych. Swoje wyjątkowe ubarwienie lwy białe zawdzięczają leucyzmowi - łagodniejszej postaci mutacji genu odpowiedzialnego także za albinizm. Odcień sierści lwów się waha, ponieważ mutacja ta nie definiuje ostatecznego koloru ubarwienia.  

Latająca jaszczurka – nazywana latającym smokiem, zamieszkuje Azję Południowo-Wschodnią, Filipiny, Borneo, Sumatrę oraz Tajlandię, Wietnam i Indonezję. Osiąga długość 19-22 cm. Prowadzi nadrzewny tryb życia, a płaty skóry rozpięte między żebrami umożliwiają jej szybowanie nawet na odległość 15 metrów. Jaszczurki te mogą podczas lotu skręcać, a nawet zawracać i lądować na drzewie, z którego wystartowały. Ich błony lotne, w ochronie przed ptakami, tak bardzo przypominają liście, że często są z nimi mylone. 

Elektryczny węgorzswoim porażeniem może położyć nawet konia! Dorosłe osobniki są w stanie wytwarzać napięcie elektryczne o mocy 600 woltów. Strętwy żyją w rzekach, a z biegiem czasu, gdy tracą wzrok, używają swoich elektrycznych zdolności nie tylko do tego, aby zdobywać pożywienie, ale też do sprawnego poruszania się w wodzie. Ponieważ zwierzę to oddycha dzięki silnie unaczynionemu nabłonkowi jamy gębowej i gardzieli to musi, co 10-15 minut, wypłynąć na powierzchnię, aby zaczerpnąć powietrza.

Krab palmowy – największy stawonóg świata, który żyje na lądzie. Średnio ważą one około 4 kg, ale spotkano także osobnika, który ważył 14 kg i mierzył 1,8 m. Te stworzenia są w stanie bez problemu rozłupać kokosa, ze swoją siłą mogą podnosić obiekty ważące nawet 29 kg. Tak jak sroki, kochają one błyskotki, dlatego nazywane są tez rozbójnikami. Często zakradają się do domów, aby ukraść biżuterię czy… patelnię. Żyją od 30 do 60 lat i są zwierzętami wszystkożernymi. 

Niedźwiedź andyjski – w przeciwieństwie do swoich kuzynów jest głównie roślinożerny, a także prowadzi nadrzewny tryb życia. Na wysokości potrafi spędzić nawet kilka dni. Przy długości ciała od 120 do 200 cm, jego ogon mierzy tylko 7 cm. W starciu z człowiekiem niedźwiedzie andyjskie najczęściej są uległe i wycofują się. Do tej pory odnotowano tylko jeden przypadek, w którym zwierzę to zabiło człowieka, a motywacją był strzał. 
 

Więcej o tych, a także wielu innych gatunkach zwierząt, dowiedzieć się będzie można na antenie Polsat Viasat Nature od poniedziałku 24 kwietnia, o godzinie 20:00, w programie Władca dziczy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama