reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orion dystrybutorem kanałów SPI w Rosji

dodano: 2017-04-13 19:58
autor: RO | źródło: kommersant.ru

SPI International Międzynarodowy holding SPI International, posiadający m.in. płatne kanały filmowe spod znaku FilmBox, rozwija swoją działalność w Rosji. Nadawca porozumiał się z federalnym operatorem satelitarnym Orion w zakresie dystrybucji swoich siedmiu kanałów telewizyjnych na platformie satelitarnej i wśród operatorów sieci kablowych. Umowa z SPI jest ważna trzy lata. Orion świadczy usługi z satelitów Intelsat 15/Horizons 2 (85,2°E) dla europejskiej części Rosji i Express-AM5 (140°E) dla klientów na Syberii i Dalekim Wschodzie.

Orion


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orion do końca 2017 roku chce dostarczać kanały SPI dla około 30% gospodarstw domowych w Rosji. Pakiet dla rosyjskiego rynku obejmuje FilmBox, FilmBox Arthouse, Docubox, Fashionbox, Fightbox, Fast&Funbox i Erox.

SPI International posiada ponad 45mln abonentów na całym świecie. Spółka rozpoczęła geograficzną ekspansję w 2014 roku z Europy Centralnej i Wschodniej do Turcji, Indonezji i Australii, a ponadto rozszerzyła swoją obecność na Bliskim Wschodzie (region ZEA, Katar). W tym roku podpisała umowy z Eutelsat i SES w celu rozpoczęcia nadawania w Ameryce Północnej i Południowej.

Popyt ze strony widzów na filmy i seriale wyraźnie przewyższa możliwości, jakie mogą zaproponować nadawcy kanałów naziemnych, dlatego duża część widzów decyduje się na płatną telewizję. Jednocześnie rynek telewizji satelitarnej i kablowej w Rosji znajduje się obecnie w fazie nasycenia - ponad 400 płatnych kanałów, podsumował przedstawiciel Viasat.

Propozycja SPI International jest unikatowa, ale nie jestem przekonany, że widownia mocno zareaguje na pojawienie się kanałów

- uważa dyrektor ds. marketingu w grupie Viasat, Artiom Łysow.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 - S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

850 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama