SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orion dystrybutorem kanałów SPI w Rosji

dodano: 2017-04-13 19:58
autor: RO | źródło: kommersant.ru

SPI International Międzynarodowy holding SPI International, posiadający m.in. płatne kanały filmowe spod znaku FilmBox, rozwija swoją działalność w Rosji. Nadawca porozumiał się z federalnym operatorem satelitarnym Orion w zakresie dystrybucji swoich siedmiu kanałów telewizyjnych na platformie satelitarnej i wśród operatorów sieci kablowych. Umowa z SPI jest ważna trzy lata. Orion świadczy usługi z satelitów Intelsat 15/Horizons 2 (85,2°E) dla europejskiej części Rosji i Express-AM5 (140°E) dla klientów na Syberii i Dalekim Wschodzie.

Orion


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orion do końca 2017 roku chce dostarczać kanały SPI dla około 30% gospodarstw domowych w Rosji. Pakiet dla rosyjskiego rynku obejmuje FilmBox, FilmBox Arthouse, Docubox, Fashionbox, Fightbox, Fast&Funbox i Erox.

SPI International posiada ponad 45mln abonentów na całym świecie. Spółka rozpoczęła geograficzną ekspansję w 2014 roku z Europy Centralnej i Wschodniej do Turcji, Indonezji i Australii, a ponadto rozszerzyła swoją obecność na Bliskim Wschodzie (region ZEA, Katar). W tym roku podpisała umowy z Eutelsat i SES w celu rozpoczęcia nadawania w Ameryce Północnej i Południowej.

Popyt ze strony widzów na filmy i seriale wyraźnie przewyższa możliwości, jakie mogą zaproponować nadawcy kanałów naziemnych, dlatego duża część widzów decyduje się na płatną telewizję. Jednocześnie rynek telewizji satelitarnej i kablowej w Rosji znajduje się obecnie w fazie nasycenia - ponad 400 płatnych kanałów, podsumował przedstawiciel Viasat.

Propozycja SPI International jest unikatowa, ale nie jestem przekonany, że widownia mocno zareaguje na pojawienie się kanałów

- uważa dyrektor ds. marketingu w grupie Viasat, Artiom Łysow.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

999 zł Więcej...