reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konwertery - 10 pytań i odpowiedzi

dodano: 2017-04-18 12:36 | aktualizacja: 2017-04-18 12:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 3-4/2017

konwertery LNB Tym razem doradzamy przy wyborze konwertera. Na antenach w Polsce „wisi” miliony konwerterów różnej maści i kolorów. Coraz częściej są z nimi różne problemy, wynikające zarówno ze złego zabezpieczenia na warunki atmosferyczne, jak i braku przeglądu stanu instalacji antenowej. Są też coraz większe problemy z interferencjami i zakłóceniami z innych źródeł, m.in. z nadajników LTE, z czym starsze typy konwerterów sobie nie radzą. Nie ma lepszych lub gorszych konwerterów – są dobrze przygotowane do odbioru i takie oby taniej zrobione z kolorowego plastiku prosto z Chin. Wybraliśmy 10 dotyczących konwerterów pytań, z jakimi dzwonią do nas użytkownicy sprzętu.

Konwertery LNB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

2. Kiedy zastosować konwerter pojedynczy, a kiedy podwójny?

Już dawno znacząco spadła sprzedaż konwerterów pojedynczych – Single LNB, szczególnie od czasu, gdy pojawiły się dekodery/tunery PVR z nagrywaniem. Wtedy zaczęły sprzedawać się konwertery Twin LNB, z dwoma wyjściami i jedynym promiennikiem, jeśli do odbioru z jednego satelity. Później pojawiły się też takie konwertery Twin z dwoma promiennikami, czyli Monoblock Twin do odbioru np. z pozycji 13°E i 19°E.

Konwerter Twin należy zastosować, jeśli użytkownik będzie korzystał z tunera z nagrywaniem na dysk (PVR) z podwójną głowicą lub też w domu są dwa niezależne tunery/dekodery do odbioru z tego samego satelity, np. dekodery Cyfrowego Polsatu i nc+. Jeśli są to dwa dekodery PVR, to trzeba myśleć o konwerterze Quad (4 niezależne wyjścia), bo bez sensu jest instalować dwie osobne anteny satelitarne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT913 Combo H/V LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT913 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

159 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama