reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konwertery - 10 pytań i odpowiedzi

dodano: 2017-04-18 12:36 | aktualizacja: 2017-04-18 12:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 3-4/2017

konwertery LNB Tym razem doradzamy przy wyborze konwertera. Na antenach w Polsce „wisi” miliony konwerterów różnej maści i kolorów. Coraz częściej są z nimi różne problemy, wynikające zarówno ze złego zabezpieczenia na warunki atmosferyczne, jak i braku przeglądu stanu instalacji antenowej. Są też coraz większe problemy z interferencjami i zakłóceniami z innych źródeł, m.in. z nadajników LTE, z czym starsze typy konwerterów sobie nie radzą. Nie ma lepszych lub gorszych konwerterów – są dobrze przygotowane do odbioru i takie oby taniej zrobione z kolorowego plastiku prosto z Chin. Wybraliśmy 10 dotyczących konwerterów pytań, z jakimi dzwonią do nas użytkownicy sprzętu.

Konwertery LNB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

3. Czy warto instalować konwerter na Astrę 19,2°E?

Do niedawna był to niemal aksjomat, że trzeba zainstalować drugi konwerter na Astrę lub Monoblock LNB, bo były tam polskie kanały, ale z czasem polskie stacje powoli „wyparowały” z 19,2°E – została tylko TV Trwam. Ale, gdy Telewizja Trwam w końcu trafiła do multipleksu naziemnego DVB-T, to zainteresowanie indywidualnym odbiorem z satelity Astra w Polsce spadło prawie do zera. Owszem, jeśli ktoś potrzebuje odbierać kanały niemieckie, które tam są w dużej ilości, to jak najbardziej. Powodem jest na pewno to, gdyby ktoś chciał z Astry odbierać kanały w jakości HD i UHD, np. z platformy HD+, albo francuskie kanały TNT Sat lub ew. z hiszpańskiego dekodera Movistar+, to konieczny jest zakup konwertera Monoblock 6 stopni lub drugiego konwertera odpowiedniego do tego z satelity Hot Bird 13°E (Single lub Twin). Tu trzeba pamiętać o zakupie przełącznika DiSEqC i uchwytu drugiego LNB, tzw. „zez”.

Poza tym jest wiele powodów, by jednak odbierać z 19,2°E, bo liczba dobrej jakości kanałów niemieckich FTA i to z prawdziwym HD jest zachęcająca. Niemcy nie mają takich ograniczeń praw do transmisji sportowych jak w Polsce i wiele z nich zamiast na kodowanej polskiej stacji można obejrzeć w publicznych stacjach ZDF lub Das Erste w HD, bo są niekodowane (różne ME, MŚ i Igrzyska Olimpijskie). Jeśli więc ktoś kupuje od nowości antenę 80-90 cm i konwerter, to polecam od razu Monoblock Twin.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama