reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konwertery - 10 pytań i odpowiedzi

dodano: 2017-04-18 12:36 | aktualizacja: 2017-04-18 12:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 3-4/2017

konwertery LNB Tym razem doradzamy przy wyborze konwertera. Na antenach w Polsce „wisi” miliony konwerterów różnej maści i kolorów. Coraz częściej są z nimi różne problemy, wynikające zarówno ze złego zabezpieczenia na warunki atmosferyczne, jak i braku przeglądu stanu instalacji antenowej. Są też coraz większe problemy z interferencjami i zakłóceniami z innych źródeł, m.in. z nadajników LTE, z czym starsze typy konwerterów sobie nie radzą. Nie ma lepszych lub gorszych konwerterów – są dobrze przygotowane do odbioru i takie oby taniej zrobione z kolorowego plastiku prosto z Chin. Wybraliśmy 10 dotyczących konwerterów pytań, z jakimi dzwonią do nas użytkownicy sprzętu.

Konwertery LNB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

5. Czym się różni konwerter Quad od Quattro?

Oba konwertery od jednego producenta z pozoru wyglądają identycznie – mają po 4 wyjścia. Różnica jest taka, że Quad ma 4 jednakowe i niezależne wyjścia do podłączenia czterech wejść bezpośrednio do tunera/gniazdka. Quad LNB nadaje się do instalacji indywidualnych.

LNB Quattro ma rozdzielone wyjścia na polaryzacje H/V i pasma dolne/górne, przez co nadaje się wyłącznie do instalacji zbiorczej opartej na klasycznym multiswitchu. LNB Quattro używa się w dużych budynkowych instalacjach zbiorczych i wtedy stosuje się bardziej profesjonalne konwertery, np. wyselekcjonowane, żeby nie zawiodły.

Co ciekawe, większość konwerterów Quad (są droższe od Quattro) można zastosować do instalacji zbiorczej jako Quattro, ale ze względu na ceny nie ma to sensu.

Do odbioru Hot Birda i Astry trzeba dwa Quattro, bo nie ma konwerterów Monoblock Quattro, ale za to są konwertery Monoblock Quad, przy czym do instalacji zbiorczych się nie nadają.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...
reklama