SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky z 22,4 mln abonentów w Europie

dodano: 2017-04-20 10:35 | aktualizacja: 2017-04-20 11:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sky/satkurier.pl

Sky UK Na dzień 31 marca 2017 roku Sky miał 22,423 mln abonentów w Europie, z tego 12,691 mln w Wielkiej Brytanii i Irlandii, 4,93 mln w Niemczech i Austrii oraz 4,802 mln abonentów we Włoszech.

Sky UK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na wszystkich tych rynkach, poza włoskim, odnotowano wzrost liczby abonentów w pierwszym kwartale br. - łącznie o 106 tys. We Włoszech liczba abonentów Sky zmniejszyła się w ciągu trzech miesięcy o 7 tys. W skali roku liczba abonentów Sky w Europie wzrosła o 769 tys.

Przychody Sky za 9 miesięcy zakończone 31 marca 2017 roku wyniosły 9,641 mld funtów, z czego 6,41 mld funtów wygenerowano w Wielkiej Brytanii i Irlandii, 1,382 mld funtów w Niemczech i Austrii oraz 1,849 mld funtów we Włoszech. Zysk operacyjny Sky wyniósł 1,013 mld funtów (Wielka Brytania i Irlandia - 918 mln funtów, Niemcy i Austria - 4 mln funtów, Włochy - 921 mln funtów). Na wszystkich rynkach odnotowano wzrost przychodów w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Liczba użytkowników dekoderów Sky Q w Wielkiej Brytanii i Irlandii przekroczyła już 1 mln.
​​​​​​

- To był kolejny silny kwartał dla Sky, mimo że sezonowo jest to nasz najbardziej spokojny okres. W dalszym ciągu osiągamy dobre wyniki, przyciągając kolejne 106 tys. klientów w całej grupie, osiągając wzrost na poziomie 769 tys. klientów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Uzyskaliśmy silny wzrost przychodów na poziomie 11 proc. i finansowo jesteśmy na dobrej drodze z zyskiem operacyjnym za 9 miesięcy przekraczającym 1 mld funtów - powiedział Jeremy Darroch, dyrektor generalny Sky.

- Poczyniliśmy znaczne postępy w planach rozwoju, które określiliśmy. Uruchomiliśmy Sky Mobile w celu stworzenia nowego, znacznego źródła przychodów i zysków. Kontynuowaliśmy dążenie do zadowolenia naszych klientów poprzez dalsze ulepszenia naszych dekoderów Sky Q i Sky+, a także uruchomiliśmy cyfrową obsługę klienta za pośrednictwem aplikacji My Sky. Zawarliśmy szereg długofalowych odnowień praw i ogłaszamy dzisiaj ważną, wieloletnią umowę producencką z HBO, a także pokaz rzeczywistości wirtualnej, we współpracy z Sir Davidem Attenborough i Muzeum Historii Naturalnej - dodał.

- Patrząc w przyszłość, wchodzimy w ostatni kwartał naszego roku finansowego w dobrej kondycji. Mimo że szersze otoczenie konsumenckie pozostaje niepewne, nadal realizujemy strategię i jesteśmy na dobrej drodze jeśli chodzi o cały rok - podsumował Jeremy Darroch.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

999 zł Więcej...