reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kamery 4K Sony w wozach transmisyjnych Mediapro

dodano: 2017-04-20 14:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sony/satkurier.pl

kamera 4K Sony HDC-4300 Hiszpańska firma produkcyjna Mediapro wyposażyła dwa wozy transmisyjne w technologię 4K firmy Sony, która zostanie wykorzystana do produkcji i transmisji programów sportowych. Instalację rozwiązań technicznych 4K Sony przeprowadzili integratorzy z grupy Mediapro.

kamera 4K Sony HDC-4300 Mediapro


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakres działalności grupy Mediapro obejmuje produkcję i rozpowszechnianie materiałów audiowizualnych, obsługę imprez sportowych i rozpowszechnianie materiałów z takich wydarzeń, produkcję filmów i treści interaktywnych oraz świadczenie usług postprodukcyjnych. Spółka prowadzi działalność w 35 obiektach na czterech kontynentach, a jej zespół składa się z około 4450 specjalistów. Firma powstała w 1994 roku.

Obecnie Mediapro realizuje ponad 2500 produkcji rocznie. Dzięki własnej flocie jednostek mobilnych transmituje w standardzie HD wydarzenia z całego świata. Jej zespoły uczestniczą obecnie między innymi w obsłudze telewizyjnej najważniejszych rozgrywek ligowych piłki nożnej.

Firma Mediapro potrzebowała technologii 4K, która umożliwiałaby transmitowanie na żywo obrazu HDR, zwłaszcza z wydarzeń sportowych. W styczniu grupa zawarła z Sony Professional Solutions umowę na dostawę profesjonalnego sprzętu 4K i zakupiła między innymi:
  • 33 kamery 4K HDC-4300,
  • 3 systemy serwera PWS-4500 do produkcji na żywo w standardzie 4K/HD przy wykorzystaniu technologii IP,
  • mikser wideo 4K XVS-8000,
  • dwa 30-calowe monitory referencyjne 4K TRIMASTER EL™ OLED BVM-X300,
  • jeden wysokiej klasy monitor wizyjny 4K TRIMASTER EL™ OLED z ekranem 55" PVM-X550.

Poprzez tę inwestycję grupa Mediapro zamierza umocnić swoją pozycję i ułatwić korzystanie ze swoich mobilnych jednostek transmisyjnych, szczególnie podczas wydarzeń sportowych i turniejów piłkarskich.

Francisco José de la Fuente, odpowiedzialny w grupie Mediapro za sprawy związane z wozami transmisyjnymi i kierujący jej oddziałem w Portugalii, z dużym zadowoleniem mówi o instalacji sprzętu 4K Sony: - Działanie i wymogi konserwacyjne kamer HDC-4300 od samego początku zrobiły na nas bardzo korzystne wrażenie i dały nam duże poczucie bezpieczeństwa.
 

- Nie ulega wątpliwości, że standard 4K stanie się wymogiem, zwłaszcza podczas imprez piłkarskich, które przyciągają największą widownię i wymagają zapewnienia wrażeń wizualnych na najwyższym poziomie - mówi Francisco José de la Fuente. - Ponieważ jakość obrazu oddziałuje na widza równie mocno jak sama treść, postanowiliśmy wybrać rozwiązanie 4K firmy Sony.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 890 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...
reklama