SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kamery 4K Sony w wozach transmisyjnych Mediapro

dodano: 2017-04-20 14:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sony/satkurier.pl

kamera 4K Sony HDC-4300 Hiszpańska firma produkcyjna Mediapro wyposażyła dwa wozy transmisyjne w technologię 4K firmy Sony, która zostanie wykorzystana do produkcji i transmisji programów sportowych. Instalację rozwiązań technicznych 4K Sony przeprowadzili integratorzy z grupy Mediapro.

kamera 4K Sony HDC-4300 Mediapro


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakres działalności grupy Mediapro obejmuje produkcję i rozpowszechnianie materiałów audiowizualnych, obsługę imprez sportowych i rozpowszechnianie materiałów z takich wydarzeń, produkcję filmów i treści interaktywnych oraz świadczenie usług postprodukcyjnych. Spółka prowadzi działalność w 35 obiektach na czterech kontynentach, a jej zespół składa się z około 4450 specjalistów. Firma powstała w 1994 roku.

Obecnie Mediapro realizuje ponad 2500 produkcji rocznie. Dzięki własnej flocie jednostek mobilnych transmituje w standardzie HD wydarzenia z całego świata. Jej zespoły uczestniczą obecnie między innymi w obsłudze telewizyjnej najważniejszych rozgrywek ligowych piłki nożnej.

Firma Mediapro potrzebowała technologii 4K, która umożliwiałaby transmitowanie na żywo obrazu HDR, zwłaszcza z wydarzeń sportowych. W styczniu grupa zawarła z Sony Professional Solutions umowę na dostawę profesjonalnego sprzętu 4K i zakupiła między innymi:
  • 33 kamery 4K HDC-4300,
  • 3 systemy serwera PWS-4500 do produkcji na żywo w standardzie 4K/HD przy wykorzystaniu technologii IP,
  • mikser wideo 4K XVS-8000,
  • dwa 30-calowe monitory referencyjne 4K TRIMASTER EL™ OLED BVM-X300,
  • jeden wysokiej klasy monitor wizyjny 4K TRIMASTER EL™ OLED z ekranem 55" PVM-X550.

Poprzez tę inwestycję grupa Mediapro zamierza umocnić swoją pozycję i ułatwić korzystanie ze swoich mobilnych jednostek transmisyjnych, szczególnie podczas wydarzeń sportowych i turniejów piłkarskich.

Francisco José de la Fuente, odpowiedzialny w grupie Mediapro za sprawy związane z wozami transmisyjnymi i kierujący jej oddziałem w Portugalii, z dużym zadowoleniem mówi o instalacji sprzętu 4K Sony: - Działanie i wymogi konserwacyjne kamer HDC-4300 od samego początku zrobiły na nas bardzo korzystne wrażenie i dały nam duże poczucie bezpieczeństwa.
 

- Nie ulega wątpliwości, że standard 4K stanie się wymogiem, zwłaszcza podczas imprez piłkarskich, które przyciągają największą widownię i wymagają zapewnienia wrażeń wizualnych na najwyższym poziomie - mówi Francisco José de la Fuente. - Ponieważ jakość obrazu oddziałuje na widza równie mocno jak sama treść, postanowiliśmy wybrać rozwiązanie 4K firmy Sony.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

999 zł Więcej...