reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Innogy Polska i Hub:raum razem dla startupów

dodano: 2017-04-20 18:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: Innogy Polska

Innogy Polska, Hub:raum, T-Mobile „WARP Empower Spaces” grafika rysunek animacja bajka Innogy Polska rozpoczęła współpracę z Hub:raum, jednostką stworzoną przez grupę Deutsche Telekom (właściciela sieci T-Mobile), która wspiera startupy. Firmy wspólnie rozpoczęły wdrożenie programu „WARP Empower Spaces”, który umożliwia młodym przedsiębiorstwom wprowadzenie na rynek ich innowacyjnych produktów i usług.

Innogy Polska, Hub:raum, T-Mobile „WARP Empower Spaces” grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do podjęcia współpracy w ramach programu poszukiwane są startupy, które specjalizują się obszarach takich jak smart living, smart city, smart home, inteligentne wykorzystywanie energii, ENERNET. Jak czytamy w komunikacie, są to jedynie wybrane przykłady, a Innogy i Hub:raum zapraszają do współpracy również firmy, które mają do zaoferowania nieszablonowe rozwiązania, które mogą zadziwić rynek i zmienić miejsca, w których żyjemy i pracujemy.

- Startupy odgrywają ważną rolę w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań przyszłości. Do osiągnięcia sukcesu potrzebny jest im partner, który dobrze zna rynek i otoczenie biznesowe. Innogy Polska wspiera młode polskie przedsiębiorstwa, oferując im skalowanie produktów i usług w oparciu o wiedzę ekspercką, kanały komunikacji oraz sprzedaży. W ten sposób staramy się dzielić wieloletnim doświadczeniem z inspirującymi podmiotami. Z programem „WARP Empower Spaces” wiążemy duże nadzieje i jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów współpracy ze startupami, które zostaną wybrane w procesie rekrutacji

- mówi Artur Stawiarski, dyrektor do spraw strategii i rozwoju przedsiębiorstwa/ M&A Innogy Polska.

- Idea programu „WARP Empower Spaces” jest spójna z koncepcją działania samego Hub:raum. W obydwu przypadkach chodzi o znalezienie młodych przedsiębiorców pracujących nad innowacyjnymi rozwiązaniami i wykorzystanie efektu synergii płynącego ze współpracy między nimi, a światowej klasy korporacjami. Wierzymy, że współdziałanie takich środowisk, może doprowadzić do wypracowania nowatorskich rozwiązań, które popchną nasze życie w nową technologicznie erę

- komentuje Marcin Maciejewski, Innovation Driver w Hub:raum Kraków.

- Hub:raum przez cztery lata swojej działalności zyskał zasoby, doświadczenie i unikalną w skali europejskiej wiedzę w zakresie rozwoju działalności startupów. Możemy śmiało powiedzieć, że czyni nas to ekspertami w zakresie akceleracji projektów startupowych, zarówno tych z obszaru telekomunikacji, jak i innych, związanych z nowymi technologiami. Ale to nie koniec naszych atutów. Z całą pewnością są nimi także nowoczesna i przestronna powierzchnia biurowa w Krakowie oraz fantastyczna atmosfera pracy w młodym i energicznym zespole

- dodaje Jakub Probola, szef Hub:raum dla Europy Środkowo-Wschodniej.


Termin zgłaszania do programu mija w piątek, 26 maja br. W procesie selekcji wybranych zostanie około pięciu startupów, które w dalszym etapie zostaną zaproszone na dwudniowe warsztaty pokazowe do siedziby Hub:raum w Krakowie. W kolejnym etapie zostaną wybrane dwa startupy rekomendowane do akceleracji, które po zakończeniu fazy pilotażowej będą gotowe do wejścia na rynek.

- Udział w programie jest bezpłatny i nie wymaga od startupów wniesienia własnego kapitału, a prawa własności intelektualnej pozostaną po ich stronie - czytamy w komunikacie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Single 6° Opticum Robust

Tani, pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single (6° - Hot Bird...

39 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 840 zł Więcej...
reklama