SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Madness: Film „Porto” od 21.04 w kinach

dodano: 2017-04-21 03:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Madness/satkurier.pl

Madness, Madants „Porto” Lucie Lucas i Anton Yelchin foto: Madness W piątek, 21 kwietnia br. do kin w Polsce wejdzie film „Porto”, będący koprodukcją polsko-portugalsko-amerykańsko-francuską. Producentem wykonawczym filmu jest Jim Jarmusch, polskim koproducentem firma producencka Madants, czyli Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek, a dystrybutorem - Madness. Producentami są również Gladys Glover i Bando Aparte. „Porto” to debiut fabularny krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera. W obsadzie znaleźli się m.in. Lucie Lucas i Anton Yelchin.

Madness, Madants „Porto” Lucie Lucas i Anton Yelchin foto: Madness


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Anton Yelchin, amerykański aktor rosyjskiego pochodzenia, zginął tragicznie w 2016 roku. Śmiertelny wypadek przerwał świetnie zapowiadającą się karierę. Wystąpił między innymi w takich filmach jak „Kraina wiecznego szczęścia” u boku Anthony'ego Hopkinsa, „Tylko kochankowie przeżyją” Jima Jarmuscha, „Terminator - Ocalenie” czy „Star trek”.
 
Lucie Lucas i Anton Yelchin na plakacie promującym kinową emisję filmu „Porto”, foto: Madness
Lucie Lucas i Anton Yelchin na plakacie promującym kinową emisję filmu „Porto”, foto: Madness


„Porto”, debiut fabularny krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera, który światową premierę miał na Festiwalu Filmowym w San Sebastian 2016, to koprodukcja polsko-portugalsko-amerykańsko-francuska. Film pokazywany był już m.in. na festiwalach w Rotterdamie, Zurychu, Londynie, Sao Paulo czy SXSW w USA. - Ta pozornie banalna historia jednonocnej przygody zachwyca krytyków na całym świecie, a jedna z ostatnich ról tragicznie zmarłego Antona Yelchina przez niektórych uważana jest za jego najlepszy filmowy występ - czytamy w opisie.

Producentem wykonawczym „Porto” jest Jim Jarmusch, a polskim koproducentem firma producencka Madants, czyli Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek.

Jake (w tej roli Anton Yelchin) i Mati (Lucie Lucas) to dwoje outsiderów mieszkających w portugalskim Porto, między którymi doszło kiedyś do intymnego, ale krótkiego kontaktu. Co dokładnie się wydarzyło - nie wiadomo. Poszukując jednocześnie radosnych i bolesnych wspomnień bohaterowie przeżywają zaskakujące spotkanie, podczas którego czas zatrzymał się dla nich na jedną noc.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2850 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa UNI-LINE 560HVD

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej do pracy w obu...

75 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

2070 zł Więcej...