SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Madness: Film „Porto” od 21.04 w kinach

dodano: 2017-04-21 03:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Madness/satkurier.pl

Madness, Madants „Porto” Lucie Lucas i Anton Yelchin foto: Madness W piątek, 21 kwietnia br. do kin w Polsce wejdzie film „Porto”, będący koprodukcją polsko-portugalsko-amerykańsko-francuską. Producentem wykonawczym filmu jest Jim Jarmusch, polskim koproducentem firma producencka Madants, czyli Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek, a dystrybutorem - Madness. Producentami są również Gladys Glover i Bando Aparte. „Porto” to debiut fabularny krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera. W obsadzie znaleźli się m.in. Lucie Lucas i Anton Yelchin.

Madness, Madants „Porto” Lucie Lucas i Anton Yelchin foto: Madness


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Anton Yelchin, amerykański aktor rosyjskiego pochodzenia, zginął tragicznie w 2016 roku. Śmiertelny wypadek przerwał świetnie zapowiadającą się karierę. Wystąpił między innymi w takich filmach jak „Kraina wiecznego szczęścia” u boku Anthony'ego Hopkinsa, „Tylko kochankowie przeżyją” Jima Jarmuscha, „Terminator - Ocalenie” czy „Star trek”.
 
Lucie Lucas i Anton Yelchin na plakacie promującym kinową emisję filmu „Porto”, foto: Madness
Lucie Lucas i Anton Yelchin na plakacie promującym kinową emisję filmu „Porto”, foto: Madness


„Porto”, debiut fabularny krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera, który światową premierę miał na Festiwalu Filmowym w San Sebastian 2016, to koprodukcja polsko-portugalsko-amerykańsko-francuska. Film pokazywany był już m.in. na festiwalach w Rotterdamie, Zurychu, Londynie, Sao Paulo czy SXSW w USA. - Ta pozornie banalna historia jednonocnej przygody zachwyca krytyków na całym świecie, a jedna z ostatnich ról tragicznie zmarłego Antona Yelchina przez niektórych uważana jest za jego najlepszy filmowy występ - czytamy w opisie.

Producentem wykonawczym „Porto” jest Jim Jarmusch, a polskim koproducentem firma producencka Madants, czyli Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek.

Jake (w tej roli Anton Yelchin) i Mati (Lucie Lucas) to dwoje outsiderów mieszkających w portugalskim Porto, między którymi doszło kiedyś do intymnego, ale krótkiego kontaktu. Co dokładnie się wydarzyło - nie wiadomo. Poszukując jednocześnie radosnych i bolesnych wspomnień bohaterowie przeżywają zaskakujące spotkanie, podczas którego czas zatrzymał się dla nich na jedną noc.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

999 zł Więcej...