reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dwa nowe filmy produkcji HBO

dodano: 2017-04-21 10:12
autor: Jakub Sulisz | źródło: HBO Polska

Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks Oprah Winfrey pojawi się w nowym filmie produkcji HBO „Nieśmiertelne życie” Henrietty Lacks jako córka zapomnianej przez historię kobiety, której komórki przyczyniły się do rozwoju medycyny. Robert De Niro wystąpi w roli Berniego Madoffa, autora wielkiego finansowego przekrętu, w kolejnym filmie produkcji HBO „Arcyoszust”. Oba filmy będą dostępne w HBO i HBO GO.

Arcymistrz HBO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Nieśmiertelne życie” Henrietty Lacks to inspirujący dramat telewizyjny o kobiecie, której chore komórki przyczyniły się do rozwoju medycyny. Henrietta Lacks była Afroamerykanką chorującą na raka szyjki macicy. Bez jej zgody pobrano od niej chore komórki, a materiał został przekazany George'owi Geyowi, ówczesnemu dyrektorowi centrum badań nad kulturami tkankowymi na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. Komórki, zwane od pierwszych liter imienia i nazwiska kobiety HeLa, uważane są za nieśmiertelne, ponieważ zdolne są do nieskończenie wielu podziałów mitotycznych. Ich uzyskanie doprowadziło do przełomu w medycynie. Henrietta Lacks przegrała z chorobą w 1951 roku, mając 31 lat. Osierociła piątkę dzieci.

Historia zapomnianej Henrietty Lacks opowiedziana jest z perspektywy jej córki, Deborah, w którą wciela się zdobywczyni Złotego Globu i dwóch nominacji do Oscara – Oprah Winfrey (Kolor purpury, Kamerdyner). Film powstał na podstawie reportażowej książki autorstwa Rebecki Skloot. Komórki HeLa hodowane są w laboratoriach na całym świecie nieprzerwanie od momentu pobrania. Produkcja HBO, za której reżyserię odpowiada George C. Wolfe (Noce w Rodanthe, Nie jesteś sobą), porusza tematy uprzedzeń rasowych, ubóstwa, arogancji lekarzy, ale i niezłomnej wiary w lepszą przyszłość. W filmie występują również Renée Elise Goldsberry (serial Tylko jedno życie), dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Rose Byrne (serial Układy) i laureat Emmy Courney B. Vance (serial American Crime Story). Film będzie można obejrzeć 23 kwietnia w HBO GO i 30 kwietnia w HBO.
 
Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks:
 

„Arcyoszust” przedstawia kulisy wielkiego finansowego przekrętu Berniego Madoffa. Tłem historii jego krętactw i kłamstw oraz prób zatuszowania skandalu staje się dramat żony i synów finansisty, którzy nagle stają się obiektem powszechnej krytyki. W roli Madoffa występuje Robert De Niro, który jest także producentem wykonawczym filmu. Michelle Pfeiffer wciela się w rolę jego żony. W pozostałych rolach występują Alessandro Nivola, Nathan Darrow, Kristen Connolly, Lily Rabe i Hank Azaria.

Za reżyserię produkcji HBO odpowiada Barry Levinson, który pełni także obowiązki producenta wykonawczego, podobnie jak Jane Rosenthal, Robert De Niro, Berry Welsh i Tom Fontana. Koproducentem filmu jest Jason Sosnoff, a producentem Joseph E. Iberti. Scenariusz Arcyoszusta jest adaptacją książki Diany B. Henriques pt. The Wizard of Lies: Bernie Madoff and the Death of Trust, a jego autorami są Sam Levinson, John Burnham Schwartz i Samuel Baum. Dodatkową inspiracją dla twórców była także książka Laurie Sandell Truth and Consequences. Film będzie można obejrzeć 21 maja w HBO i HBO GO.

Arcyoszust:
 

Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks z Oprah Winfrey 30 kwietnia w HBO
Arcyoszust z Robertem De Niro i Michelle Pfeiffer 21 maja w HBO
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A biała

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

690 zł Więcej...

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...
reklama