reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Okup” - nowy serial od 11.05 w AXN

dodano: 2017-04-25 19:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sony Corporation

AXN „Okup” Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Luke Roberts i Sarah Greene foto: Steve Wilkie Każdego roku na świecie odbywa się około 30 000 negocjacji, podczas których  prywatne firmy, bez udziału policji, toczą walkę o życie zakładników. Właśnie takie negocjacje będzie można oglądać w serialu „Okup” („Ransom”) od 11 maja br., w czwartki o 22:00 w AXN. Serial ten to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia negocjatora kryzysowego, Erica Beaumonta. Dowodzi on zespołem zajmującym się ratowaniem ludzkiego życia w najtrudniejszych sytuacjach, a przestępców rozumie lepiej niż jakiekolwiek organy ścigania.

AXN „Okup” Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Luke Roberts i Sarah Greene foto: Steve Wilkie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opis serialu

„Okup” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia negocjatora kryzysowego, Erica Beaumonta (Luke Roberts). Dowodzi on zespołem, zajmującym się ratowaniem ludzkiego życia w najtrudniejszych sytuacjach. Grupa rozwiązuje prywatne sprawy, w które nie są zaangażowane policja i sądy.

W pierwszym odcinku serialu do zespołu Beaumonta dołącza Maxine Carlson (Sarah Greene). Młoda negocjatorka pragnie wykazać się w nieznanym środowisku, ale sekret z jej przeszłości może okazać się źródłem niebezpieczeństwa, którego nawet genialny negocjator nie jest w stanie zażegnać. Zaufani współpracownicy Erica - specjalista od profilowania psychologicznego, Oliver Yates (Brandon Jay McLaren) i była policjantka, Zara Hallam (Nazneen Contractor) - z rezerwą podchodzą do nowej koleżanki.

Główny bohater „Okupu” rozumie przestępców lepiej niż jakiekolwiek organy ścigania. Wykorzystuje swoją znajomość ludzkiego charakteru do rozwiązywania najtrudniejszych spraw porwań dla okupu. Niezależnie od okoliczności, nigdy nie używa broni i nie ucieka się do przemocy, nawet jeśli ma do czynienia z bezwzględnymi przestępcami. Umiejętność manipulacji ludźmi czyni go mistrzem w swoim fachu, jednak często powoduje problemy w relacjach z rodziną, znajomymi i współpracownikami. Trudno stwierdzić, kiedy Eric ukazuje swe prawdziwe oblicze, a kiedy staje się tym, kim musi być, by osiągnąć zamierzony cel.

Wydarzenia ukazane w „Okupie” inspirowane są prawdziwymi doświadczeniami wybitnego negocjatora Laurenta Combalberta, który wraz ze swoim partnerem - Marwanem Merym - stworzył duet najlepszych światowych negocjatorów. Dzisiaj podróżują po świecie, pomagając wielonarodowym korporacjom i agencjom rządowym w skomplikowanych pertraktacjach i rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych.

Nad stworzeniem „Okupu” pracowały wspólnie: Entertainment One (eOne), Big Light Productions, Sienna Films i Wildcats Productions. Producentem wykonawczym tego 13-odcinkowego serialu jest zdobywca nagród Emmy i Złotych Globów - Frank Spotnitz („Z Archiwum X”, „The Man in the High Obsadale”).

Laurent Combalbert - pierwowzór głównego bohatera

Laurent Combalbert to pochodzący z Francji negocjator, który razem ze swoim partnerem -Marwanem Merym - stworzył niezwykle skuteczny duet negocjatorski, znany na całym świecie.

Combalbert posiada kwalifikacje National Academy of the FBI - akademii, prowadzącej szkolenia dla organów ścigania z zakresu m.in. nauk behawioralnych, postaw terrorystycznych i rozwiązaywania sytuacji kryzysowych. Przez kilka lat był negocjatorem RAID - elitarnej jednostki francuskiej policji, zajmującej się walką z przestępczością zorganizowaną. Pracował też jako zastępca dyrektora międzynarodowej grupy firm, zajmujących się zarządzaniem sytuacjami kryzysowymi.

Te dwa stanowiska pozwoliły mu zdobyć ogromne doświadczenie z zakresu nagocjacji. Zajmował się dziesiątkami sytuacji kryzysowych i kierował zespołami odpowiedzialnymi za rozwiązywanie incydentów na całym świecie. Jest założycielem sieci Ulysceo - europejskiego lidera w prowadzeniu negocjacji kryzysowych. Prowadzi również agencję negocjatorów dedykowanych, która szkoli w prowadzeniu kompleksowych negocjacji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jest też konsultantem kilku firm ubezpieczeniowych, wyspecjalizowanych w przypadkach porwań dla okupu.

Choć Laurent Combalbert sam nie pracuje już jako negocjator to wykorzystuje swoje umiejętności i doświadczenie, aby szkolić innych. Stworzył dla francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych program zwiększający bezpieczeństwo podróżnych, jest też koordynatorem studiów i doradcą na kilku francuskich uczelniach wyższych. Jako konsultant, trener i wykładowca Combalbert szkoli wielu menedżerów i dyrektorów firm w Europei i Stanach Zjednoczonych. Daje również ponad 150 wykładów rocznie w ramach seminariów i konferencji. Ponadto były negocjator jest stałym współpracownikiem programów radiowych i telewizyjnych we Francji i za granicą jako komentator w sytuacjach kryzysowych.
 
Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Sony Corporation
Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Sony Corporation
Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Sony Corporation
Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Sony Corporation
Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Luke Roberts i Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Luke Roberts i Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Emma de Caunes w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Emma de Caunes w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Nazneen Contractor w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Nazneen Contractor w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Luke Roberts i Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Luke Roberts i Sarah Greene w serialu „Okup”, foto: Steve Wilkie
Luke Roberts i Nazneen Contractor (na pierwszym planie) w serialu „Okup”, foto: Sony Corporation
Luke Roberts i Nazneen Contractor (na pierwszym planie) w serialu „Okup”, foto: Sony Corporation


Opis postaci

Eric Beaumont (w tej roli Luke Roberts) stoi na czele Crisis Resolution - jednego z najlepszych zespołów, zajmujących się sytuacjami kryzysowymi i porwaniami dla okupu. On i jego ludzie podróżują po świecie, pracując dla osób prywatnych, korporacji i agencji rządowych. Jego celem jest zażegnanie każdego kryzysu bez ofiar w ludziach. W trakcie swojej kariery rozwiązał tysiące spraw, tracąc zaledwie jednego zakładnika. Jest pewny siebie, inteligentny i doświadczony. Dzięki umiejętności bezbłędnego oceniania sytuacji i trafnego szacowania ryzyka śmiało próbuje niecodziennych metod rozwiązywania problemów, co niejednokrotnie postawiło go w niebezpiecznej sytuacji. Często powtarza, że „to, czego chcemy i to, czego potrzebujemy, to dwie różne rzeczy”. Kierując się tym przesłaniem potrafi rozwiązać każdą ze spraw. Jest mistrzem manipulacji i bezbłędnie rozumie ludzką naturę, co ułatwia mu pracę, lecz utrudnia relacje z rodziną i przyjaciółmi.

Maxine Carlson (w tej roli Sarah Greene) jest bystra i pomysłowa. Zrobi wszystko, by dołączyć do zespołu Erica jako negocjatorka. Szybko się uczy, jest zdolna i utalentowana, lecz zdarza jej się wątpić w siebie, co niekiedy prowadzi do niezręcznych sytuacji. Eric widzi jej potencjał i chce, żeby była członkiem jego zespołu, lecz ukryte motywacje i sekrety z przeszłości mogą działać na jej niekorzyść.

Oliver Yates (w tej roli Jay McLaren) jest błyskotliwym psychologiem i specjalistą od profilowania. Posiada umiejętność niezwykle trafnej oceny ludzi i sytuacji. Doskonale interpretuje ludzkie zachowania, zwłaszcza osób znajdujących się pod wpływem stresu i uwikłanych w przestępstwa. Jest to kluczowe dla etapu analizy sytuacji i tworzenia planu działania zespołu. Jego dziwaczne poczucie humoru i lekka skłonność do obsesji przydają się w różnych sytuacjach. Nie ma trudności w wyrażaniu własnego, odmiennego zdania.

Zara Hallam (w tej roli Nazneen Contractor) to była nowojorska policjantka, która w całości poświęciła się pracy. W zespole to ona odpowiedzialna jest za logistykę i racjonalne myślenie. Jest specjalistką w ocenie stanu ochrony i egzekwowania prawa. Pełni rolę łączniczki między zespołem a organami władzy. Gdy sytuacja tego wymaga, ułatwia obejście formalności prawnych, z którymi nie po drodze jest zespołowi. Reprezentuje pogląd, że podstawowym celem negocjatorów jest ratowanie życia, podczas gdy jednostkom ścigania często bardziej zależy na złapaniu przestępców. Zara jest lojalna i opiekuńcza, a jednocześnie twarda, na wszystko patrzy podejrzliwym wzrokiem. Niewiele rzeczy jest w stanie ją zaskoczyć.

Nathalie Denard (w tej roli Emma de Caunes) - działająca w ryzykownej branży agentka ubezpieczeniowa Nathalie Denard jest stałą klientką zespołu Crisis Resolution. To profesjonalna, bystra i urocza kobieta, bywa jednak impertynencka. Dobrze się czuje zarówno w sytuacjach pełnych napięcia, jak i w świecie biznesu. Jej relacja z Erikiem i jego zespołem jest nieco skomplikowana.

Evie Beaumont (w tej roli Jenessa Grant) to piętnastoletnia córka Erica. Dorównuje inteligencją rodzicom, co dowodzi, że niedaleko jabłko pada od jabłoni. Jest wrażliwą nastolatką o silnej woli, która szuka własnego sposobu na życie i pragnie odkrywać świat. Jest rozpieszczana przez ojca, który przez zbytnie zaangażowanie w pracę często jest nieobecny w jej życiu.

Obsada serialu

Luke Roberts (jako Eric Beaumont) - ukończył szkołę aktorską LAMDA w Londynie w 2000 roku. Wkrótce po skończeniu studiów pojawił się w serialu Stevena Spielberga i Toma Hanksa „Kompania braci”, a następnie zagrał główną rolę w serialu stacji ITV Crossroads. W latach 2005-2011 występował w dramacie obyczajowym BBC „Szpital Holby City”. W ostatnich latach pojawił się w serialu NBC „Taxi Brooklyn, serialu CW „Nastoletnia Maria Stuart” i miniserialu CBS „Dovekeepers”. Zagrał też Harry'ego Norrisa u boku Damiana Lewisa i Marka Rylance'a w miniserialu „Wolf Hall” stacji BBC America. Później można było oglądać go w dwóch sezonach serialu „Piraci” jako Wooda Rogersa. Zagrał także w filmach „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „300: Początek imperium” i wcielił się w tytułową rolę w produkcji „Dracula: The Dark Prince”, gdzie zagrał u boku Jona Voighta. W 2016 roku pojawił się również w serialu „Gra o tron”.

Sarah Greene (jako Maxine Carlson) - pochodzi z Irlandii, gdzie ukończyła dublińską szkołę aktorską Gaiety School of Acting. Jest laureatką nagród IFTA, była także nominowana do Tony Award i Olivier Award. Najbardziej znana jest niewątpliwie z roli w serialu „Penny Dreadful”. Sarah Greene grała w nim u boku Timothy'ego Daltona, Evy Green, Helen McCrory i Josha Hartnetta, a za swoją rolę została w 2016 roku wyróżniona nagrodą IFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej w dramacie telewizyjnym. W tym samym roku była także nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę May w dramacie „Rebellion”. W telewizji pojawiła się również w takich produkcjach jak „Wikingowie”, „Życie od kuchni” (ang. „No Reservation”), „Psych Ward”, „The Assets” i „Bachelors Walk Christmas Special”. Sarah Greene zagrała także w kilku wielkich produkcjach filmowych. W 2014 pojawiła się w niezależnym dramacie biograficznym Stephena Bradleya, „Mama Tina”. Film zdobył nagrody jury i publiczności na festiwalach filmowych w Bostonie, Santa Barbara, Newport Beach, Nashville i Dallas. Wcieliła się też w drugoplanową rolę w filmie „Ugotowany” z 2015 roku, gdzie grała u boku Bradleya Coopera, Sienny Miller i Emmy Thompson. Za swoją rolę w filmie „Noble” w 2015 roku Sarah Greene otrzymała tytuł najlepszej aktorki drugoplanowej podczas rozdania nagród IFTA. Greene pojawiła się także w filmach „Gliniarz” (ang. „The Guard”), „Love and Savagery”, „Eden”, „Moi bracia” (ang. My Brothers”) oraz „Oczekujący” (ang. „Standby”). Godna uwagi jest jej kariera teatralna. Zagrała Alice w głośnej produkcji Abbey Theatre „Alice in Funderland” w 2012 roku i wyróżniła się rolą u boku Daniela Radcliffe'a w sztuce Martina Donagha „The Cripple of Inisham”. W rolę bezdusznej Slippy Helen wcieliła się zarówno na West End, jak i na Broadwayu. Za swój debiut w 2014 roku została nominowana do nagród Tony i Olivier i zdobyła World Theater Award.

Brandon Jay McLaren (jako Oliver Yates) - urodzony i wychowany w Vancouver McLaren powołanie aktorskie odkrył w sobie w szkole średniej, gdzie uczestniczył w zajęciach teatralnych. Jego pierwszy kontrakt związany był z serialem WB „Black Sash”. Od tego czasu zagrał w najlepiej ocenianych serialach telewizyjnych i przebojach filmowych. Swoje pierwsze kroki w Hollywood stawiał w roli Toby'ego w przebojowej komedii „Ona to on” u boku Amandy Bynes i Channinga Tatuma. W latach 2013-2015 wcielał się w rolę Dale'a „DJ-a” Jakesa w amerykańskim serialu „Graceland”. Za pracę nad nim zdobył Golden Maple Award dla najlepszego aktora amerykańskiego w serialu telewizyjnym. Poza serialem „Graceland” Brandon znany jest ze swojej przełomowej roli Bennetta Ahmeda w pierwszym sezonie serialu „Dochodzenie” (ang. „The Killing”). Za swój udział w produkcji otrzymał w 2012 roku nominację do nagrody Leo dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym. Wykazał się także w „Girlfriend's Guide to Divorce”. Grał Jamila Dextera w drugim sezonie serialu Stevena Spielberga „Wrogie niebo”, a w ostatnich latach gościnnie pojawił się w „Chicago Fire” i wcielił się w jedną z głównych postaci serialu „Slasher”. Brandon związany jest także z szeregiem produkcji filmowych: był producentem wykonawczym i odtwórcą jednej z głównych ról w filmie „Milwaukee”; pracował nad humorystycznym horrorem „Umrzeć przed świtem” (ang. „Dead Before Dawn”) i zagrał w kultowym filmie „Porąban” (ang. „Tucker and Dale vs. Evil”), który został faworytem festiwalu Sundance i pojawił się na wielu festiwalach 2011 roku, by w końcu zdobyć nagrodę publiczności SXSW. Brandon spróbował też swoich sił jako reżyser teledysku „The Valedictory Address” dla Alma Mater, który osiągnął liczbę 40 000 wyświetleń w cztery dni od premiery.

Nazneen Contractor (jako Zara Hallam) - urodziła się w Bombaju, a w młodym wieku podróżowała po świecie i poznała wiele różnych kultur. Mieszkała m.in. w Nigerii, Londynie i Toronto, gdzie studiowała klasyczny balet. W wieku 16 lat zdecydowała, że chce się poświęcić karierze aktorskiej. Rok po rozpoczęciu studiów wzięła udział w otwartym przesłuchaniu do spektaklu „Perykles” na festiwalu Stratford Shakespeare w Ontario i z miejsca otrzymała główną rolę kobiecą. Wkrótce potem zaproponowano jej zatrudnienie w konserwatorium w Stratford, gdzie dołączyła do obsady spektaklu „Sen nocy letniej” jako Hermia. Podczas trzeciego sezonu współpracy z trupą Contractor skupiła uwagę na karierze w filmie i telewizji - zdobyła rolę w pilocie serialu Anthony'ego Hinesa („Borat”, „Bruno”) „The Papdits”. Niedługo później została wybrana do roli Layli Hourani w kanadyjskim serialu sensacyjnym „Agenci ICS: Wydział pościgowy” (ang. „The Border”). Emitowana na całym świecie produkcja zapewniła jej nominację do Złotej Nimfy na festiwalu w Monte Carlo. Po przeprowadzce do Los Angeles Nazneen wcieliła się w rolę Kayli Hassan w ósmym sezonie głośnego serialu sensacyjnego „24 godziny”, a niedługo później dostała rolę w sitcomie „Sposób użycia” (ang. „Rules of Engagement”) z udziałem Davida Spade'a. W następnych latach zagrała w „Kamuflażu” (ang. „Covert Affairs”) u boku Piper Perabo, by w końcu otrzymać rolę Farah Nazan w powracającym serialu „Heroes: Odrodzenie”. Na dużym ekranie Nazneen Contractor pojawiła się w roli Rimy Harewood w bijącym rekordy filmie „W ciemność. Star Trek”. Poza pracą Contractor jest miłośniczką biegania i jogi. Duże znaczenie ma dla niej filantropia - udziela się w organizacji Second Harvest, zajmującej się żywieniem bezdomnych, oraz Look Good Feel Better, która wspiera kobiety dotknięte rakiem.

Scenariusz i reżyseria serialu

Scenariusz serialu „Okup tworzyli: Rachel Anthony („Kochanki”, „EastEnders”), Sara B. Cooper („Continuum”, „Combat Hospital”, „Dr House”), Sarah Dodd („Motyw”, „Arctic Air”, „Agenci ICS: Wydział pościgowy”), Mark Greig („Powstać z popiołów”), Ben Harris („Muszkieterowie”, „Marcella”), Annmarie Morais („Killjoys”, „Rogue”), Ben Schiffer („Dates”, Kumple”), Frank Spotnitz („Z Archiwum X”, „The Man in the High Castle”) i David Vainola („Combat Hospital”, „Diamonds”).

Za reżyserię odpowiedzialni są: Érik Canuel („The Art of More”, „19-2”), Frédéric Forestier („Stars 80”, „Les redoutables”), James Genn („Szpital Nadziei”, „Nowe gliny”), Laurence Katrian, Jon Jones („Heroes: Odrodzenie”, „American Odyssey”, „The Great Fire”), Paul A. Kaufman, Richard Lewis („Impersonalni”, „Świat według Barneya”, „Westworld”), Eleanore Lindo („Zaklinacze koni”, „Detektyw Murdoch”) i Francois Velle („Jedyna szansa”, „Jusqu'au dernier”, „Kości”, „Doktor Martin”).

Frank Spotnitz o serialu

- Tym, co naprawdę przyciąga mnie do tego serialu jest fakt, że inspiracją do stworzenia go były losy prawdziwego negocjatora, Laurenta Combalberta. Kiedy poznałem go osobiście byłem pod ogromnym wrażeniem. Jego umysł jest naprawdę niezwykły. W swojej pracy nie używa broni, a do ratowania ludzkiego życia służy mu zazwyczaj znalezienie różnicy między tym, czego ludzie chcą, a tym, czego potrzebują. Ratuje ludzi jedynie za pomocą swojego mózgu. Pomyślałem, że to niezwykły człowiek, który pojawia się i rozwiązuje problemy, które wydają się nie do rozwiązania. Bez wątpienia wie naprawdę dużo o ludzkiej psychice i przekazuje tę wiedzę w swoich książkach. Prezentuje w nich wiele badań na temat negocjacji, tego, jak je prowadzić i jakie techniki zastosować, by zachęcić ludzi do kompromisu, a tym samym być może uratować czyjeś życie

- powiedział Frank Spotnitz o Laurencie Combalbercie.

- Świat negocjacji w sytuacjach kryzysowych jest niezwykle fascynujący, a sprawy rozwiązane przez Laurenta Combalberta tylko to potwierdzają. Nie można przejść obojętnie obok tego, czego dokonał. Uratował wiele osób na całym świecie i był inspiracją dla bardzo złożonej serialowej postaci. Jego życie to tysiące historii, które na potrzeby produkcji nieco zmieniliśmy, ale najważniejsze zasady, techniki negocjacyjne, są prawdziwe

- powiedział Frank Spotnitz o inspiracji prawdziwymi wydarzeniami.

- „Okup” musiał sprostać dwóm ważnym wyzwaniom. Po pierwsze chcieliśmy pokazać historię, której główny bohater nie jest policjantem, nie nosi broni i nie próbuje nikogo aresztować, a mimo to ratuje ludzkie życie. Poza tym jako twórcy nie mogliśmy nakręcić serialu, w którym przez całą godzinę tylko się negocjuje, rozmawia się z kimś twarzą w twarz lub przez telefon. Chcieliśmy stworzyć produkcję, w której oprócz negocjacji jest też pewna tajemnica. Jest wiele odcinków, podczas których oglądania ma się łzy w oczach, tak bardzo są emocjonalne

- powiedział Frank Spotnitz o cechach wyróżniających serial „Okup” od innych produkcji.

- Poznałem Luke’a pracując nad moimi poprzednimi produkcjami. Od razu wiedziałem, że nadaje się do roli Erica. Chodziło tylko o to, żeby przekonać do tego pomysłu pozostałych. Luke uosabia spokój, inteligencję i opanowanie, które musiał mieć Eric Beaumont, ale jednocześnie czuje się, że pod spodem ukryte jest ryzyko i adrenalina. Poza tym patrząc na Luke’a od razu widać, że to inteligentny aktor. To silny, dobrze zbudowany facet, który mógłby użyć przemocy do rozwiązania konfliktu, a jednak gra postać, która woli rozwiązywać problemy za pomocą swojego umysłu. Podoba mi się ten kontrast

- powiedział Frank Spotnitz o wyborze Luke’a Robertsa do roli Erica Beaumonta.


- Nie miałem pojęcia, że ten świat w ogóle istnieje - świat porwań dla okupu i prowadzonych przez prywatne firmy negocjacji o życie zakładników. Jak się okazuje to ogromny biznes. Szacuje się, że rocznie około 30 000 tego typu negocjacji odbywa się bez udziału policji

- powiedział Frank Spotnitz, producent wykonawczy serialu „Okup”.


„Okup” - w kolejnych odcinkach

Odcinek 1.: „The Return”
scenariusz: David Vainola; twórcy: David Vainola i Frank Spotnitz; reżyseria: Richard Lewis; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Alex Carter

Zdeterminowana, aspirująca negocjatorka Maxine Carlson stawia czoła napiętej sytuacji kryzysowej i bierze udział w prowadzonych przez Erica Beaumonta negocjacjach z porywaczami. Mając nadzieję, że zostanie przyjęta do jego wyspecjalizowanego zespołu, dzieli się informacjami, które pomagają rozwiązać kryzys. Eric, na czas pracy nad skomplikowanym przypadkiem porwania w Denver, pozwala jej dołączyć do swojej ekipy. Kobieta skrywa jednak tajemnicę, która może zagrozić powodzeniu misji.

Odcinek 2.: „The Box”
scenariusz: Ben Harris; reżyseria: Érik Canuel; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor; Emma de Caunes, Athena Karkanis, Neil Napier, Sherry Miller, Al Sapienza, Alexandra Ordolis

Wyjątkowy klient sprowadza Erica i jego zespół do Nowego Jorku, by negocjowali podczas napadu na bank. Gdy napastnicy odmawiają kontaktu, ekipa korzysta z pomocy nieśmiałego członka personelu. Wypadki przyjmują nieoczekiwany obrót, kiedy okazuje się, że złodzieje nie planują ucieczki, a ze sprawą powiązani są bogaci i wpływowi ludzie. Tymczasem Maxine otrzymuje niepokojącą wiadomość.

Odcinek 3.: „Grand Slam”
scenariusz: Sara B. Cooper; reżyseria: Jon Jones; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Dewshane Williams

Eric i jego zespół muszą ratować życie i karierę sportową wschodzącej gwiazdy baseballu z Louisville w Kentucky, której dalsze losy zależą od przeszczepu szpiku kostnego. Operację uniemożliwiają jednak szantażyści, żądający okupu w wysokości pięciu milionów dolarów.

Odcinek 4.: „Say What You Did”
scenariusz: David Vainola; reżyseria: Paul A. Kaufman; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Jenessa Grant, Anna Hopkins, Tzi Ma

Zespół, zatrudniony do negocjacji w sprawie odzyskania córki wysoko postawionej osoby z Saint Paul w Minnesocie, boryka się ze zrozumieniem złowrogiej wiadomości, pozostawionej przez sprawcę: „Przyznaj się do swych czynów”. Zadanie komplikują również słowa ofiary, która twierdzi, że nie została porwana. Próbując rozwiązać tajemnicę i uratować dziewczynę, Eric zagłębia się w mroczne sekrety szantażowanego rodzica. Musi też stawić czoła problemom w relacjach z własną córką, Evie, której w niezbyt zręczny sposób stara się zapewnić bezpieczeństwo.

Odcinek 5.: „The Artist”
Scenariusz: Annmarie Morais; reżyseria: Frédéric Forestier; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Emma de Caunes, Kristen Hager, Aaron Ashmore

Zespół zostaje zatrudniony przez stałą klientkę, Nathalie, w celu odnalezienia skradzionych w Toronto obrazów, związanych z oszustwem ubezpieczeniowym. Przy okazji negocjatorzy dowiadują się o planowanym napadzie na bezbronnego restauratora dzieł sztuki. By uratować mu życie, Eric musi odkryć mroczne pochodzenie jednego z arcydzieł.

Odcinek 6.: „Celina”
scenariusz: Ben Schiffer; reżyseria: Francoise Velle; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor; Amy Wren, Ian Hughes, Shauna McDonald, Matt Rippy

Eric i jego zespół zostają wezwani przez zaniepokojonych rodziców, gdy ich surogatka w zaawansowanej ciąży znika bez śladu w Nicei. Beaumont zmuszony jest negocjować zarówno z żądnym zemsty byłym partnerem poszukiwanej kobiety, jak i zleceniodawcami. Okazuje się bowiem, że nie są tymi, za których się podają.

Odcinek 7.: „Joe”
scenariusz: Sarah Dodd; reżyseria: James Genn; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Anna Hopkins, Enrico Colantoni, Steve Byers

Gdy okazuje się, że głównemu inżynierowi firmy motoryzacyjnej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, zespół wyrusza do Seattle. Pracującą nad sprawą porwanego inżyniera ekipę bierze na cel cierpiący na paranoję były członek służby cywilnej, Joe Morris.

Odcinek 8.: „Girl On A Train”
scenariusz: Rachel Anthony; reżyseria: Frédéric Forestier; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Megan Jones, Thierry Rene, Robert Cavanah, Ruth Gemmell, Dean Ashton, Lucy Gaskell

Para z francuskiego miasta Menton zwraca się do zespołu z prośbą o pomoc w odnalezieniu córki. Obawia się, że padła ona ofiarą handlu ludźmi. Eric stawia czoła pozbawionemu moralności miliarderowi oraz ratującemu porwane kobiety samozwańczemu bohaterowi, którego wypaczone poczucie honoru niweczy plan negocjatora. Zespół może odnaleźć kobietę dopiero wtedy, gdy odkryje prawdziwy powód jej zniknięcia.

Odcinek 9.: „Regeneration”
scenariusz: David Vainola; reżyseria: James Genn; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Erik Knudsen, Greta Onieogou, Matthew Bennett

Eric, uczestniczący w spotkaniu na jednej z wysp kanadyjskiej Georgian Bay, negocjuje z fanatycznym liderem grupy bojowników, którzy wzięli na zakładników jego oraz innych gości. Maxine dowodzi zespołem podczas swoich pierwszych negocjacji. Beaumont stara się za wszelką cenę utrzymać przy życiu wszystkich zakładników.

Odcinek 10.: „Refuge”
scenariusz: Mark Greig; reżyseria: Laurence Katrian obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Emma de Caunes, Josephine de la Baume, Oliver Dimsdale, Neet Mohan, Sophie Simnett, Marco Bonini

Nathalie sprowadza Erica i jego zespół do włoskiego miasta Livorno. Mają pomóc rodzinie, wziętej na zakładników po przyłapaniu włamywacza na gorącym uczynku. Aby uratować rodzinę, Eric musi odkryć sekret jednego z jej członków.

Odcinek 11.: „The Enemy Within”
scenariusz: Ben Schiffer; reżyseria: Eleanore Lindo; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Michael Ironside, Severn Thompson, Steve Cumyn, Jessica Parker Kennedy

Eric i jego zespół zostają sprowadzeni do bogatej dzielnicy Nowego Jorku. Wezwał ich Freddie Woods, były mentor Erica. Zadaniem negocjatorów jest podjęcie rozmów ze stwarzającym poważne zagrożenie niespodziewanym domowym terrorystą.

Odcinek 12.: „The Obsadale”
scenariusz: Sarah Dodd; reżyseria: Francois Velle, obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor; Emma de Caunes, Jenessa Grant, Juliette Dol, Joshua Dickinson, Anna Bullard, Leo Suter, Christopher Colquhoun, Paul Adeyefa, Jane Perry, Trevor Seller

Grając w nową grę na telefonie, cztery pozornie nieznające się osoby zostają zwabione w pułapkę do opuszczonego zamku w Avignon. Eric  wraz z zespołem podejmuje negocjacje w sprawie ich wypuszczenia.

Odcinek 13.: „Bulletproof”
scenariusz: Ben Harris; reżyseria: Érik Canuel; obsada: Luke Roberts, Sarah Greene, Brandon Jay McLaren, Nazneen Contractor, Emma de Caunes, Michael Ironside, Carlo Rota, Pippa Nixon, Adam Astill, Sheena Bhattessa, Jenessa Grant, Alexandra Ordolis

W obliczu globalnego zagrożenia związanego z NSA zespół musi współpracować z groźnym przeciwnikiem z przeszłości Erica, Damienem Delaine’em. Beaumont podejrzewa, że prawdziwy motyw działania mężczyzny ma coś wspólnego z Maxine.

„Okup” - emisja w czwartki (od 11 maja 2017 roku) o 22:00 w AXN (AXN HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...