reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ariane 5 wyniosła satelity SGDC i Koreasat 7 [wideo]

dodano: 2017-05-05 12:57
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: parabola.cz

ariane_VA236_360px.jpg W czwartek 4 maja rakieta nośna Ariane 5 należąca do Arianespace pomyślnie wyniosła na orbitę dwa satelity telekomunikacyjne: SGDC i Koreasat 7. Rakieta nośna wystartowała 4 maja o godzinie 23:50 naszego czasu. Był to łącznie 287 wyniesienie Arianespace, 236 z wykorzystaniem rakiety Ariane i zarazem 78 z rzędu udany lot Ariane 5 - 4 w tym roku.

arianespace_VA236_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SGDC to pierwszy satelita brazylijskiego operatora Telebras S.A. wyniesiony przez Arianespace. Jest on częścią programu brazylijskiego rządu mającego na celu zapewnienie niedrogich usług dostępu do Internetu w całej Brazylii. Ponadto satelita ma zapewnić niezależność i zabezpieczyć komunikację strategiczną dla brazylijskich sił zbrojnych i rządu.SGDC został zbudowany przez Thales Alenia Space na bazie platformy Spacebus 4000C4. Jest wyposażony w 57 transponderów pracujących w pasmach Ka i X. Trafi na pozycję 75°W - nie będzie widziany w Polsce. Na orbicie ma spędzić nie mniej niż 18 lat.

Koreasat 7 to trzeci satelita południowokoreańskiego operatora ktsat, spółki zależnej od KT Corp., wyniesiony przez Arianespace. KT Corp. jest największym operatorem telekomunikacyjnym i medialnym w Korei. Wcześniej Arianespace wyniósł także satelity Koreasat 3 w 1999 roku i Koreasat 6 w 2010 roku.

Koreasat 7 umożliwi dostarczanie szerokiego wachlarzu usług wideo i aplikacji, zapewni dostęp do Internetu, łączność na potrzeby rządowe, sieci VSAT i pozwoli zaoferować usługi DTH.

Satelita Koreasat 7 został zbudowany także przez Thales Alenia Space - na bazie platformy Spacebus 4000B2. Jest wyposażony w 30 transponderów pasma Ku oraz posiada także pojemność w paśmie Ka. Trafi na pozycję 116°E i będzie operować wiązkami na obszarach Korei, Filipin i Indonezji. Na orbicie ma spędzić nie mniej niż 15 lat.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...

Antena DVB-T Maximum MDA-110 LTE

Maximum MDA-110 to aktywna antena radiowo-telewizyjna przeznaczona do montażu na...

220 zł Więcej...
reklama