SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemcy: 2,2 mln gospodarstw domowych z DVB-T2

dodano: 2017-05-09 10:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Media Broadcast/satkurier.pl

Niemcy Po nieco ponad miesiącu od uruchomienia w Niemczech regularnych emisji DVB-T2, zainteresowanie nową usługą telewizyjną - według jej operatora, spółki Media Broadcast - jest zadowalające.

DVB-T2 Niemcy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do tej pory sprzedano 1,7 mln sztuk odbiorników płatnej oferty freenet TV. Dodatkowo ponadto 500-600 tys. widzów korzysta z DVB-T2 bez freenet TV, co oznacza, że nowa usługa DVB-T2 HD HEVC jest obecna w ponad 2,2 mln niemieckich gospodarstw domowych.

Po przełączeniu na DVB-T2 tylko 18 proc. użytkowników całkiem zrezygnowało z naziemnej telewizji cyfrowej. Za to ponad 400 tys. gospodarstw domowych zdecydowało się przejść z innych sposobów odbioru telewizji właśnie na DVB-T2. 9 proc. gospodarstw domowych odbierających do tej pory DVB-T jeszcze nic uczyniło w kierunku migracji, ale planuje przejść na DVB-T2 w najbliższych tygodniach.

Celem Media Broadcast jest dotarcie z usługą DVB-T2 do około 1,4 mln gospodarstw domowych, które jeszcze nie podjęły decyzji lub które nadal są w zasięgu DVB-T.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K Combo

Vu+ SOLO 4K - odbiornik od koreańskiego producenta Marusys. Pierwszy...

1930 zł Więcej...

Mini PC CEN Z8350 Windows 10

Mini PC na systemie Windows 10, z czterordzeniowym procesor Intel...

950 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap HDR1000 TBOX 4K v2

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

790 zł Więcej...