reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemcy: 2,2 mln gospodarstw domowych z DVB-T2

dodano: 2017-05-09 10:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Media Broadcast/satkurier.pl

Niemcy Po nieco ponad miesiącu od uruchomienia w Niemczech regularnych emisji DVB-T2, zainteresowanie nową usługą telewizyjną - według jej operatora, spółki Media Broadcast - jest zadowalające.

DVB-T2 Niemcy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do tej pory sprzedano 1,7 mln sztuk odbiorników płatnej oferty freenet TV. Dodatkowo ponadto 500-600 tys. widzów korzysta z DVB-T2 bez freenet TV, co oznacza, że nowa usługa DVB-T2 HD HEVC jest obecna w ponad 2,2 mln niemieckich gospodarstw domowych.

Po przełączeniu na DVB-T2 tylko 18 proc. użytkowników całkiem zrezygnowało z naziemnej telewizji cyfrowej. Za to ponad 400 tys. gospodarstw domowych zdecydowało się przejść z innych sposobów odbioru telewizji właśnie na DVB-T2. 9 proc. gospodarstw domowych odbierających do tej pory DVB-T jeszcze nic uczyniło w kierunku migracji, ale planuje przejść na DVB-T2 w najbliższych tygodniach.

Celem Media Broadcast jest dotarcie z usługą DVB-T2 do około 1,4 mln gospodarstw domowych, które jeszcze nie podjęły decyzji lub które nadal są w zasięgu DVB-T.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 - S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

850 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama