reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eleven Sports wchodzi na włoski rynek. Przejmuje Sportube

dodano: 2017-05-10 14:29 | aktualizacja: 2017-05-10 15:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eleven Sports

Eleven Sports Eleven Sports ogłosił, że wchodzi na włoski rynek. Ten globalny nadawca sportowy oferuje już swoje kanały w Polsce, Belgii, Luksemburgu, Singapurze, Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie. Wejście Eleven Sports do Włoch następuje poprzez nabycie większościowego pakietu udziałów w platformie OTT Sportube.

Eleven Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak poinformował nadawca, platforma Sportube przejdzie rebranding na Eleven Sports latem 2017 roku. W ten sposób Włochy staną się siódmym rynkiem dla Eleven Sports, niedługo po wejściu do Stanów Zjednoczonych.

Eleven Sports we Włoszech będzie nadzorowane przez prezesa zarządu Marca Watsona i dyrektora zarządzającego grupy Danny'ego Menkena. Codzienne działania będą kontrolowane przez prezesa sieci we Włoszech i byłego dyrektora Infront Sports & Media, Marco Pistoni, oraz obecnego dyrektora generalnego Sportube i nowego dyrektora zarządzającego Eleven Sports we Włoszech, Bruno Stirparo.
 

- Ten krok, po wejściu na amerykański rynek, podkreśla ambitną, globalną strategię wzrostu Eleven - powiedział Danny Menken, dyrektor zarządzający grupy Eleven Sports. - Jesteśmy społecznością sportową, której fani mogą być jej częścią, znaleźć w niej inspirację i wnieść w nią wkład - przybliżając kibiców bliżej akcji niż kiedykolwiek wcześniej. Staramy się dotrzeć do każdego fana, zapewniając niezrównany dostęp do ekscytującej sportowej rozrywki, i cieszymy się, że wdrożyliśmy tę strategię dla fanów we Włoszech.

Sportube, założony w 2010 roku, był pierwszą włoską usługą OTT dedykowaną sportowi. Platforma zyskała popularność dzięki zastosowaniu przyjaznych dla użytkownika technologii i posiadania praw na wyłączność do wielu włoskich lig sportowych, w tym włoskiej trzeciej ligi piłkarskiej, Lega Pro, oferując transmisje na żywo z ponad 1200 meczów na sezon 60 regionalnych klubów. Inne aktualne prawa Sportube obejmują transmisje na żywo Lega Volley Serie A, włoskiej ligi piłki wodnej, krajowej i międzynarodowej szermierki, meczów 162 drużyn amatorskich lig piłkarskich, włoskich mistrzostw w badmintonie, a także szeroką ofertę sportów motorowych, w tym Superbike, Motocross, Enduro, Italian Rally Championship oraz Campionato italiano di velocità.

W sezonie 2015-16 platforma Sportube, dostępna w Internecie i na urządzenia mobilne, odnotowała 4,3 mln unikalnych użytkowników (3,5 mln w sezonie 2014-15) oraz 39 mln wyświetleń (30 mln w 2014-15). Z kolei liczba wyświetleń transmisji na żywo wyniosła 34 mln (28 mln w sezonie 2014-15). W sierpniu 2016 roku Sportube wprowadził system pay-per-view (PPV).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama