reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SFR z Champions League - szok dla Canal+ i beIN

dodano: 2017-05-13 11:48 | aktualizacja: 2017-05-15 11:18
autor: Jerzy Kruczek | źródło: L’Équipe/Altice

SFR SFR zdobyła wyłączne prawa we Francji do transmisji piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA począwszy od sezonu 2018/19, przebijając oferty od dotychczasowych nadawców - beIN Sports i Canal+. Francuska gazeta sportowa L'Equipe donosi, że SFR Sport zapłaci 350 mln euro za sezon za prawa do transmisji LM i LE, które będą realizowane do sezonu 2020/21. To lekki szok na rynku francuskim, podobnie jak może być na polskim, jeśli oficjalnie potwierdzą się niepotwierdzone informacje, że to Polsat przejął prawa do LM i LE.

Altice_ogolnie_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu nadawca kanału beIN przekazał, że:
 

beIN Sports został poinformowany o decyzji UEFA o przyznaniu wyłącznego prawa do transmisji Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA dla innego operatora od lata 2018 r.

beIN jest rozczarowany i zaskoczony tą decyzją UEFA i ma obawy związane z tym procesem.

Prawa do transmisji piłkarskiej Ligi Mistrzów w obecnym trzyletnim cyklu, od 2015/16 do 2017/18, są we Francji rozdzielone między beIN i Canal+. Za to prawa do Ligi Europy na francuskim rynku były rozdzielone między beIN i nadawcę komercyjnego W9. Katarskiemu beIN i Canal+ zapewne wydawało się, że nie ma innej możliwości niż to, że ponownie zdobędą dostęp do ekskluzywnych praw sportowych, ale tak się nie stało, bo jak się okazuje konkurencja nie śpi.

Fakt, że cena na rynku francuskim wzrosła znacząco od poprzednich rozstrzygnięć i transakcji, którą wycenianą na 160 mln euro rocznie dla Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Przypomnieć warto, że SFR wcześniej wydał ponad 100 mln euro za rok, aby przejąć prawa do transmisji angielskiej Premier League. Prawa SFR do LM i LE obejmują na wyłączność zasięg nadawania w telewizji niekodowanej, płatnej, mobilnej, internetowej,OTT i naziemnej we Francji i niewyłączne prawa w języku francuskim w Luksemburgu, Szwajcarii i Monako.

Szczególnie dla francuskiego Canal+ będzie to gorzka pigułka, bo SFR wygrywa istotne prawa na rynku francuskim i to dzięki byłemu własnemu CEO - Bertrand Méheut, który dołączył do telekomunikacyjnego operatora jako administrator w listopadzie zeszłego roku. To dla beIN Sports też ogromna strata. Prawa do LM i LE są uważane za kluczowy element programów we Francji, co może znacząco zmniejszyć atrakcyjność pakietu beIN, który stracił ponad 1 mld euro w latach 2012-2015.

SFR Group jest drugim co do wielkości operatorem telekomunikacyjnym we Francji o obrotach 11 mld euro w roku 2015 r. SFR Group w ramach SFR Media składa się z SFR Presse, która gromadzi wszystkie działania medialne grupy we Francji (Groupe L’Express, Libération, etc.), SFR RadioTV, włączają działania audiowizualne grupy we Francji (BFM TV, BFM Business, BFM Paris, RMC, RMC Découverte) oraz SFR Sport.

SFR Group notowana na giełdzie Euronext w Paryżu, jest własnością grupy Altice (84%).

Zakup praw sportowych to ważny krok w strategii grupy Altice. W ciągu ostatnich dwóch lat we Francji, Altice nabyła wiele interesujących praw sportowych: angielską Premier League, portugalską Liga Sagres, francuską koszykówkę, angielskie rozgrywki rugby, lekkoatletykę, boks, narciarstwo i tenis.

Michel Combes, prezes Altice, powiedział:
 

Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby weszliśmy w tę nową i długoterminową współpracę z Ligą Mistrzów UEFA i Ligą Europy UEFA, z najlepszymi światowymi rozgrywkami klubów piłkarskich. Zakup praw do Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA to jeden z głównych etapów strategii globalnej dla Altice w celu zapewnienia najlepszej i ekskluzywnej zawartości programowej we Francji. Ten ruch podkreśla ambicję Altice do dalszego inwestowania w najbardziej zaawansowane programy, które łączą największą publiczność.


Źródło: altice.net
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama