reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gliński: Abonament RTV wynosiłby ok. 8 zł miesięcznie

dodano: 2017-05-15 10:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polsat News/satkurier.pl

abonament_rtv_2_360px.jpg Projekt ustawy abonamentowej, której celem jest poprawienie ściągalności opłat na publiczną telewizję i radio, miałby w ciągu 2-3 tygodni trafić do Sejmu, zapowiedział minister kultury Piotr Gliński w rozmowie w Polsat News. Projekt jest już podobno po konsultacjach międzyresortowych. Według założeń tego projektu, operatorzy sieci kablowych i platform satelitarnych mieliby przekazywać Poczcie Polskiej dane swoich klientów.

abonament RTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Projekt ustawy abonamentowej budzi wiele kontrowersji i nie podoba się w szczególności operatorom płatnej telewizji. Piotr Gliński zapewnił, że dane przekazywane przez operatorów miałyby być danymi podstawowymi, takimi jak imię, nazwisko i numer PESEL. Dodał, że rząd konsultował się w tej sprawie z prawnikami i - jak twierdzi - założenia projektu są zgodne z polskim prawem.

Przeciwnicy wprowadzania proponowanej nowelizacji ustawy abonamentowej podnoszą m.in. argument, że prowadzi ona do nierównego traktowania obywateli, bowiem osoby nieopłacające do tej pory abonamentu i korzystające z bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej nie zostaną w żaden sposób zmuszeni do wnoszenia opłat, w przeciwieństwie do abonentów pay-tv.

Jak przyznał minister kultury, proponowane rozwiązanie jest tymczasowe i równolegle trwają prace nad większą zmianą systemu wnoszenia opłat abonamentowych. Resort chciałby, by opłata wynosiła około 8 zł miesięcznie i była uiszczana wraz z deklaracjami podatkowymi. Dodał, że wymaga to jednak zmiany prawa w Unii Europejskiej i nie jest takie proste do wprowadzenia. - Będziemy musieli na to poczekać - powiedział Gliński.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable + 2Legacy marki...

199 zł Więcej...
reklama