reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atlantia kupi Abertis i operatora Hispasat

dodano: 2017-05-15 17:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv

Hispasat - skieruj antenę Oczekuje się, że włoska firma Atlantia, właściciel sieci autostrad Autostrade per l'Italia, złoży wkrótce ofertę zakupu hiszpańskiej firmy Abertis, zajmującej się, obok infrastruktury drogowej, również infrastrukturą telekomunikacyjną. Abertis posiada 57 proc. udziałów w hiszpańskim operatorze satelitarnym Hispasat. Całość transakcji opiewa na kwotę ponad 15 mld euro. Owocem byłoby powstanie jednego z największych na świecie operatorów dróg płatnych.

Hispasat 36W-1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Drugim głównym udziałowcem w Hispasacie jest Eutelsat (33,69 proc.), ale relacje pomiędzy tymi dwiema spółkami są nieco napięte po decyzji Eutelsatu z lipca 2016 roku, by skorzystać z opcji sprzedaży - uzgodnionej z Hispasatem/Abertisem w 2008 roku - i pozbyć się swoich udziałów, przy niezależnej wycenie.

W czerwcu 2016 roku Eutelsat poinformował, że skorzysta z tej możliwości w lipcu tego roku, ponieważ „wykonanie tej opcji oznacza wcześniej uzgodniony wyjątek od okresu blokady trwającego do końca lipca 2017 roku”, zgodnie z oświadczeniem Eutelsatu z tego czasu. Abertis odpowiedział wówczas, że opcja sprzedaży nie jest ważna.
 

Dyrektor generalny Eutelsatu, Rudolphe Belmer, przemawiając do analityków w lipcu 2016 roku, powiedział: - Jeśli chodzi o Hispasata, nie mamy jasnego obrazu w kwestii terminu, chociaż w porozumieniu akcjonariuszy, jakie zawarliśmy z naszymi partnerami z Hispasata, jest to jasno określone. Ale na razie nie możemy wypowiedzieć się na temat konkretnych dat [a nawet o tym, kiedy będziemy mogli] otrzymania płatności od Abertisa. Zaczęliśmy, bo procesowi sprzedaży towarzyszy proces wyceny firmy, który zajmuje trochę czasu. Czas trwania procesu, zgodnie z tym, co zostało opisane i podpisane w umowach udziałowców, trwa około trzech miesięcy.

Rok temu udziały Eutelsatu w Hispasacie zostały wycenione na około 400 mln euro.

W marcu 2017 hiszpański dziennik „El País” poinformował, że ​​Eutelsat zamierza sprzedać swoje udziały w Hispasacie do Abertisa.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO 4K wersja DVB-T2/C

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...

Osprzęt VU+ obudowa HDD Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk do Zero 4K

180 zł Więcej...
reklama