reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Noc muzeów w BBC Earth

dodano: 2017-05-17 11:48 | aktualizacja: 2017-05-17 12:15
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC

Tajemnice muzeów BBC Earth Jeśli nie możecie wyrwać się z domu, żeby w dniach 20 - 21 maja pod osłoną nocy zwiedzać muzea w swoim mieście, kanał BBC Earth umożliwi odwiedzenie nawet 20 muzeów w jeden weekend, i to bez ruszania się z kanapy.

Tajemnice muzeów BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W klimat Nocy Muzeów wprowadzi widzów maraton serialu „Tajemnice muzeów”, który będzie można obejrzeć w BBC Earth 20 i 21 maja. Poszczególne odcinki przedstawią najsłynniejsze na świecie instytucje sztuki, zgłębią zadziwiające historie wielkich arcydzieł oraz sekrety mniej znanych aczkolwiek równie fascynujących eksponatów.

Dzięki programowi będzie można zajrzeć do podziemnych bunkrów Churchilla i krypt, w których spoczywa wiele pokoleń królewskiego rodu Habsburgów. Autorzy serii i zaproszeni przez nich eksperci opowiedzą m.in. o tym, jak udało się ocalić zbiory Galerii Uffizi w czasie II wojny światowej, jak chroniony jest jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie – „Mona Lisa” Leonarda da Vinci i gdzie w Watykanie można znaleźć heretyckie graffiti.
 

Fragmenty odcinków serii poświęcone muzeom Luwr i Ermitaż będzie można zobaczyć również na dużym ekranie na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Warszawie w sobotę 20 maja od godz. 19.00. Dzięki specjalnie przygotowanej z tej okazji mapie zwiedzający Muzeum Narodowe w Warszawie podczas Nocy Muzeów będą mogli odkryć również kilka jego sekretów.


„Tajemnice muzeów” w BBC Earth:

20 maja (sobota)
12:00 - 17:00 Muzea Watykanu/Luwr/ Royal Ontario Museum w Toronto /Muzeum Egipskie w Kairze/ Muzeum Historii Naturalnej w Londynie/ Metropolitan Museum Of Art w Nowym Jorku

18:00 - 19:00 American Museum Of Natural History w Nowym Jorku /Imperial War Museum w Londynie

22:00 - 00:55 National Museum Of Anthropology w Meksyku/ Muzeum Pergamońskie i Nowe Muzeum w Berlinie/ Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu/Pałac Topkapi w Istambule

21 maja (niedziela)
06:00 - 13:00 Pałac Królewski El Pardo w Madrycie/ Muzeum Izraela w Jerozolimie/ Galeria Uffizi we Florencji/ Muzeum Historyczne w Moskwie/Instytut Smithsona w Waszyngtonie/Wersal/ National Maritime Museum w Londynie/ Muzeum Bardo w Bardau
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...
reklama