reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES-15 w drodze na orbitę [wideo]

dodano: 2017-05-18 14:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl/Arianespace

SES-15 Sojuz Arianespace 18 maja o godz. 8:54 (13:54 polskiego czasu) rakieta nośna Sojuz wystartowała z kosmodromu w Gujanie Francuskiej, by wynieść na orbitę satelitę telekomunikacyjnego SES-15. Misja polegająca na dostarczeniu satelity będzie trwała około 5 godz. 18 min. Dopiero wtedy będzie ją można uznać za udaną.

SES-15 Sojuz Arianespace


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SES-15 został zaprojektowany i zbudowany przez firmę Boeing i posiada hybrydowy ładunek, z dodatkowymi wiązkami w paśmie Ku oraz pojemnością High Throughput Satellite (HTS) w paśmie Ka. SES-15 jest wyposażony w elektryczny system napędowy umożliwiający mu poruszanie się po orbicie. Satelita będzie miał również na wyposażeniu Wide Area Augmentation Systems (WAAS) - finansowany przez amerykański rząd, dedykowany ładunek na potrzeby systemu nawigacji GPS.

SES-15 jest pierwszym hybrydowym satelitą SES. Jest wyposażony w 16 transponderów pasma Ku (odpowiednik 36 MHz), a także ładunek HTS 10 GHz. Ten elektryczny satelita będzie działał na nowej pozycji orbitalnej 129°W, obsługując klientów w Ameryce Północnej, Meksyku, Ameryce Środkowej i na Karaibach.

Przypomnijmy, że w wyniku strajków w Gujanie Francuskiej, start Sojuza z satelitą SES-15 został opóźniony.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

900 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...
reklama