reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Parlament Europejski zgadza się na przenoszenie treści

dodano: 2017-05-19 10:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: Parlament Europejski

Parlament Europejski Użytkownicy z Unii Europejskiej, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli wkrótce obejrzeć je również podczas podróży za granicę.

Unia Europejska EU UE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obywatele Unii Europejskiej podróżujący za granicę często nie mogą skorzystać tam z wykupionego w swoim kraju dostępu do treści internetowych, takich jak filmy, seriale telewizyjne, muzyka, gry lub widowiska sportowe.

Dzięki nowym przepisom przyjętym przez Parlament Europejski w czwartek, 18 maja br. ograniczenia te znikną na terytorium UE. Podczas wakacji, wyjazdów służbowych lub uniwersyteckich, użytkownicy zachowają dostęp do takich usług jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Spotify, Deezer.

Nowe przepisy poparło 586 posłów, 34 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.

Weryfikacja stałego miejsca pobytu i ochrona danych

Dostawcy usług internetowych mogą zastosować „uzasadnione, proporcjonalne i skuteczne” środki w celu sprawdzenia, czy abonent nie przemieścił się na stałe do innego kraju UE, ponieważ wymagane pozwolenia licencyjne mogą różnić się w poszczególnych krajach. Na liście dozwolonych metod weryfikacji znalazły się dowody tożsamości, rachunek bankowy lub karta płatnicza, informacje podatkowe, adresy pocztowe lub adresy IP. Usługodawcy muszą zagwarantować, że przetwarzanie danych osobowych jest proporcjonalne do potrzeb i właściwie zabezpieczone, w szczególności w zakresie kontroli adresów IP.

Uzgodnione zasady będą miały zastosowanie tylko do płatnych usług internetowych. Dostawcy bezpłatnych usług będą mogli sami zdecydować, czy ich oferta będzie dostępna w całej UE bez blokowania.

Co dalej?

Negocjatorzy z Parlamentu i prezydencji Rady doszli w tej sprawie do nieformalnego porozumienia w lutym 2017 roku. Czwartkowe głosowanie oznacza poparcie Parlamentu dla wypracowanego kompromisu. Teraz musi on zostać zatwierdzony przez cala Radę UE. Państwa członkowskie będą miały dziewięć miesięcy na wdrożenie nowych przepisów, licząc od daty wejścia rozporządzenia w życie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X MS

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 599 zł Więcej...
reklama