SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat potwierdza sprzedaż udziałów w Hispasacie

dodano: 2017-05-19 10:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Hispasat Eutelsat Communications i Abertis Group osiągnęły porozumienie w sprawie sprzedaży 33,69 proc. udziałów Eutelsatu w Hispasacie do grupy Abertis. Następuje to po rozpoczęciu procesu w lipcu 2016 roku, kiedy Eutelsat skorzystał z opcji sprzedaży zagwarantowanej w 2008 roku przez Abertis, większościowego akcjonariusza operatora Hispasat. Potwierdziły się zatem nieoficjalne informacje sprzed kilku dni.

Hispasat 36W-1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ustalona cena za udziały operatora satelitarnego Eutelsat w Hispasacie wynosi 302 mln euro, co oznacza 7,1x marży EBITDA w oparciu o wyniki osiągnięte przez hiszpańskiego operatora za 2016 rok. Zamknięcie transakcji podlega zatwierdzeniu przez hiszpańskie władze, a także innym zwyczajowym warunkom. Oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2017 roku.

Jak informuje Eutelsat, zbycie udziałów jest zgodne z strategią Eutelsatu dotyczącą zracjonalizowania portfolio aktywów w celu maksymalizacji generowania przychodów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

999 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1570 zł Więcej...

Miernik Megasat HD 5 COMBO DVB-S2X/T2/C2

Profesjonalny miernik niemieckiej firmy Megasat do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

2090 zł Więcej...