SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat potwierdza sprzedaż udziałów w Hispasacie

dodano: 2017-05-19 10:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Hispasat Eutelsat Communications i Abertis Group osiągnęły porozumienie w sprawie sprzedaży 33,69 proc. udziałów Eutelsatu w Hispasacie do grupy Abertis. Następuje to po rozpoczęciu procesu w lipcu 2016 roku, kiedy Eutelsat skorzystał z opcji sprzedaży zagwarantowanej w 2008 roku przez Abertis, większościowego akcjonariusza operatora Hispasat. Potwierdziły się zatem nieoficjalne informacje sprzed kilku dni.

Hispasat 36W-1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ustalona cena za udziały operatora satelitarnego Eutelsat w Hispasacie wynosi 302 mln euro, co oznacza 7,1x marży EBITDA w oparciu o wyniki osiągnięte przez hiszpańskiego operatora za 2016 rok. Zamknięcie transakcji podlega zatwierdzeniu przez hiszpańskie władze, a także innym zwyczajowym warunkom. Oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2017 roku.

Jak informuje Eutelsat, zbycie udziałów jest zgodne z strategią Eutelsatu dotyczącą zracjonalizowania portfolio aktywów w celu maksymalizacji generowania przychodów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2320 zł Więcej...

Antena 80 transparent Click-Clack

Transparentna, offsetowa antena 80cm wykonana z przezroczystego akrylu, z zawieszeniem...

369 zł Więcej...

Moduł Conax CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu sprawdzony moduł...

235 zł Więcej...