reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP z porozumieniem z Hubei Media Group

dodano: 2017-05-27 07:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP siedziba Telewizja Polska Członek zarządu TVP Maciej Stanecki podpisał w imieniu Telewizji Polskiej ramowe porozumienie o współpracy z konglomeratem medialnym Hubei Media Group. Przedstawiciele TVP wzięli udział w odbywającej się w Warszawie konferencji z udziałem mediów i biznesu z chińskiej prowincji Hubei.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP i chiński nadawca zamierzają nawiązać kooperację w takich obszarach jak m.in.: wymiana kontentu, współpraca przy realizacji produkcji filmowych, czy udział w festiwalach, targach i konkursach telewizyjnych. Jak informuje Telewizja Polska, dają one możliwości zaistnienia produkcji TVP na rynku chińskim, a także skorzystania z tamtejszego potencjału produkcyjnego.

- Chcemy wykorzystać chińskie zainteresowanie Polską do wzmocnienia marki naszego kraju w Państwie Środka. Rozwój wymiany gospodarczej z Chinami nie będzie możliwy bez zbudowania rozpoznawalności Polski jako producenta wysokiej jakości dóbr, których odbiorcą będzie szybko wzrastająca i bogacąca się chińska klasa średnia - powiedział Maciej Stanecki. - Tym celom służyć mają koprodukcje z partnerami z Chin, dzięki którym odbiorcy w tym kraju będą mogli poznać Polskę jako nowoczesną i atrakcyjną, także pod względem turystycznym. Traktujemy tę działalność jako element misyjny, jako włączenie się TVP w polską dyplomację publiczną. Z drugiej strony obserwujemy w polskiej przestrzeni medialnej niedocenienie roli obszaru Azji i Pacyfiku, w tym Chin - w globalizującym się świecie. Jako nadawca publiczny chcemy rzetelnie informować naszych widzów o tych procesach, a także o ich konsekwencjach dla Polski i Europy. Dzięki bezpośrednim relacjom z takimi nadawcami jak Hubei Media Group stanie się to łatwiejsze - dodał.


Telewizja Hubei z siedzibą w 11-milionowym mieście Wuhan, wchodząca w skład korporacji medialnej Hubei Media Group rozpoczęła nadawanie programu w styczniu 1997 roku. Dociera do ponad 900 milionów widzów zamieszkałych na terenie całego obszaru Chin a także na terenie wschodniej i południowej Azji. Od 2012 roku wyniki oglądalności Hubei TV utrzymują się w grupie 10 czołowych chińskich regionalnych satelitarnych stacji telewizyjnych, a co więcej - jest uznawana za jedną z dziesięciu najsilniejszych marek medialnych w Chinach.
 
Maciej Stanecki (w środku) podpisuje umowę z przedstawicielami Hubei Media Group, foto: TVP
Maciej Stanecki (w środku) podpisuje umowę z przedstawicielami Hubei Media Group, foto: TVP


Jak czytamy w komunikacie TVP, nawiązanie relacji z grupą medialną z Hubei wpisuje się w rozwój gospodarczej współpracy bilateralnej pomiędzy Polską a Chinami, w ramach projektu „Nowy Jedwabny Szlak”. Dla polskich mediów publicznych jest to kolejny partner z Państwa Środka, z którym nawiązano oficjalne relacje (więcej tutaj). Tylko w ciągu ostatniego miesiąca TVP podpisała podobne porozumienie z Chengdu Radio and Television z prowincji Syczuan. Równolegle, we współpracy z nadawcą z Chengdu powstaje film dokumentalny poświęcony współpracy między Polską a Chinami, a w szczególności relacjom gospodarczym Łodzi i Chengdu (więcej tutaj). Podczas majowej wizyty w Pekinie wiceprezes TVP Maciej Stanecki rozmawiał również na temat rozwoju współpracy z narodowym nadawcą chińskim - CCTV (więcej tutaj). Z kolei Polskie Radio rozpoczęło współpracę ze stacjami radiowymi z Shanghai Media Group (SMG), na których antenach w sierpniu 2017 roku zostanie zorganizowany „polski tydzień”. Również w ramach współpracy z SMG w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2 i TVP Polonia (więcej tutaj) a także na antenie Trójki Polskiego Radia gościł dyrektor muzyczny Love Radio z Szanghaju - David Zhang Ming.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...
reklama