reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP rozpoczyna współpracę z Hubei Media Group

dodano: 2017-05-30 17:42
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP siedziba Telewizja Polska Członek zarządu TVP, Maciej Stanecki, podpisał w imieniu Telewizji Polskiej ramowe porozumienie o współpracy z konglomeratem medialnym Hubei Media Group. Przedstawiciele Telewizji Polskiej wzięli udział w odbywającej się w Warszawie konferencji z udziałem mediów i biznesu z chińskiej prowincji Hubei.

Hubei Media Group TVP Maciej Stanecki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP i chiński nadawca zamierzają nawiązać kooperację w takich obszarach jak m.in.: wymiana treści, współpraca przy realizacji produkcji filmowych czy udział w festiwalach, targach i konkursach telewizyjnych. Dają one możliwości zaistnienia produkcji TVP na rynku chińskim, a także skorzystania z tamtejszego potencjału produkcyjnego.
 

– Chcemy wykorzystać chińskie zainteresowanie Polską do wzmocnienia marki naszego kraju w Państwie Środka. Rozwój wymiany gospodarczej z Chinami nie będzie możliwy bez zbudowania rozpoznawalności Polski jako producenta wysokiej jakości dóbr, których odbiorcą będzie szybko wzrastająca i bogacąca się chińska klasa średnia – powiedział Maciej Stanecki. – Tym celom służyć mają koprodukcje z partnerami z Chin, dzięki którym odbiorcy w tym kraju będą mogli poznać Polskę jako nowoczesną i atrakcyjną, także pod względem turystycznym. Traktujemy tę działalność jako element misyjny, jako włączenie się TVP w polską dyplomację publiczną.

– Z drugiej strony obserwujemy w polskiej przestrzeni medialnej niedocenienie roli obszaru Azji i Pacyfiku, w tym Chin – w globalizującym się świecie. Jako nadawca publiczny chcemy rzetelnie informować naszych widzów o tych procesach, a także o ich konsekwencjach dla Polski i Europy. Dzięki bezpośrednim relacjom z takimi nadawcami jak Hubei Media Group stanie się to łatwiejsze – mówi Maciej Stanecki.

Telewizja Hubei z siedzibą w 11-milionowym mieście Wuhan, wchodząca w skład korporacji medialnej Hubei Media Group, rozpoczęła nadawanie programu w styczniu 1997 roku. Dociera do ponad 900 milionów widzów zamieszkałych na terenie całego obszaru Chin a także na terenie wschodniej i południowej Azji. Od 2012 roku wyniki oglądalności Hubei TV utrzymują się w grupie 10 czołowych chińskich regionalnych satelitarnych stacji telewizyjnych, a co więcej – jest uznawana za jedną z dziesięciu najsilniejszych marek medialnych w Chinach.

Nawiązanie relacji z grupą medialną z Hubei wpisuje się w rozwój gospodarczej współpracy bilateralnej pomiędzy Polską a Chinami, w ramach projektu „Nowy Jedwabny Szlak”. Dla polskich mediów publicznych jest to kolejny partner z Państwa Środka, z którym nawiązano oficjalne relacje.

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca TVP podpisała podobne porozumienie z Sichuan Radio and Television (SRT). Równolegle, we współpracy z nadawcą z Chengdu powstaje film dokumentalny poświęcony współpracy między Polską a Chinami, a w szczególności relacjom gospodarczym Łodzi i Chengdu. Podczas majowej wizyty w Pekinie wiceprezes TVP, Maciej Stanecki, rozmawiał również na temat rozwoju współpracy z narodowym nadawcą chińskim – CCTV. Z kolei Polskie Radio rozpoczęło współpracę ze stacjami radiowymi z Shanghai Media Group (SMG), na których antenach w sierpniu 2017 roku zostanie zorganizowany „polski tydzień”. Również w ramach współpracy z SMG w „Pytaniu na śniadanie” TVP2 a także na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, gościł dyrektor muzyczny Love Radio z Szanghaju - David Zhang Ming.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

63 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

89 zł Więcej...
reklama