reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Izraelski projekt dla ukraińskich nadawców regionalnych

dodano: 2017-05-31 11:24
autor: RO | źródło: mediananny.com

Amos Spacecom Operatorzy Spacecom i Ukrkosmos przygotowują się do projektu pilotażowego w sprawie rozpoczęcia transmisji satelitarnej ukraińskich kanałów regionalnych. Udział w projekcie może wziąć dowolna stacja regionalna z każdego zakątka kraju. Szacunkowy koszt dla każdego nadawcy wynosi 4,5 tys. dolarów miesięcznie za przekaz SD w kompresji MPEG-2. Cena obowiązuje w pierwszych trzech miesiącach świadczenia usług.

Kraina TV Ukrkosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prezentacja projektu odbyła się w zeszłym tygodniu w podmiejskim kompleksie wypoczynkowym pod Lwowem. Imprezę odwiedziło około 60 ukraińskich nadawców z różnych części kraju. Spacecom chce zorganizować podobną prezentację w Odessie, gdzie działa najwięcej lokalnych kanałów – około 20.

Dzisiaj na nadawanie satelitarne zdecydowało się tylko 8 regionalnych stacji telewizyjnych. Są to TRK Kyjiw (Kijów), Perszyj Zachidnyj (Lwów), Galichina (obwód iwanofrankowski), Tisa (Użhorod), Do TV (Donieck) i UA:Krym. Z prywatnych kanałów regionalnych są nadawane 34-kanal (Dniepr) i Donbas od grupy medialnej Media Group Ukraine.

Projekt musi być zrealizowany z udziałem Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia, która przydzieli odpowiednie licencje. Spacecom jest głównym właścicielem projektu, a rolą Ukrkosmos jest zapewnienie zainteresowanym nadawcom usług uplinku. Ukrkosmos nie będzie dzierżawił pojemności satelitarnej – tym zajmie się Spacecom.

Spacecom chce zaproponować przekaz SD w MPEG-4 za cenę 4,5 tys. dolarów. Regionalni nadawcy chcą jednak płacić 2 tys. dolarów.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Ukrkosmos odnowił swój kompleks nadawczy i umożliwił nadawcom przejście z MPEG-2 na MPEG-4. Jednocześnie wprowadził na rynek nowe propozycje cenowe: emisja SD została obniżona z 10 tys. dolarów do 5 tys. miesięcznie. Za opłatą 10 tys. operator proponuje nadawanie w MPEG-4/HD. Od marca br. Ukrkosmos wykorzystuje transponder na satelicie Amos 7 (dawny AsiaSat 8), na którym nadaje 7 darmowych stacji telewizyjnych: Perszyj Zachidnyj, Wozrożdenije TV, Boutique TV, Che.Pe Info, Malyatko TV, Televsesvit (MPEG-4) i Galichina.

Pod koniec marca br. Narodowa Społeczna Teleradiokompania Ukrainy (NOTU) rozpatrywała pomysł uruchomienia na satelicie wszystkich 26 kanałów z obwodowej sieci. Wtedy zastępca dyrektora generalnego Ukrkosmos, Jurij Bałyczew, mówił, że jego przedsięwzięcie czeka na ostateczną decyzję ze strony NOTU, która dzisiaj nadaje za pomocą uplinku STB (dosył na satelitę Amos 3). Do kwietnia 2016r. korzystała z usług Ukrkosmos.

Spacecom chce przyciągnąć jak najwięcej ukraińskich nadawców. Ciekawe, co myślą o tym projekcie konkurencyjni operatorzy SES i Eutelsat?

Źródło: mediananny.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

95 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 840 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...
reklama