reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EchoStar XXI już na orbicie [wideo]

dodano: 2017-06-09 10:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ILS/satkurier.pl

EchoStar XXI Proton 8 czerwca br. doszło do ważnego dla Rosji startu rakiety nośnej Proton z amerykańskim satelitą EchoStar XXI. Ważnego, dlatego że odbył się on po niemal rocznej przerwie w lotach rosyjskiej rakiety nośnej, spowodowanej problemami z silnikami Protona. Czwartkowa misja Protona zakończyła się sukcesem - satelita trafił już na orbitę.

EchoStar XXI Proton


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do startu Protona Breeze M z satelitą EchoStar XXI doszło 8 czerwca o godz. 9:45 czasu lokalnego (5:45 polskiego czasu) z pola nr 24 kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Oddzielenie satelity EchoStar XXI od stopnia rakiety nastąpiło po około 9 godzinach 13 minutach od startu. Była to 413. misja Protona od jej pierwszego lotu w lipcu 1965 roku.

Satelita EchoStar XXI został wyprodukowany przez SSL na platformie 1300. Jest to nowoczesny satelita pracujący w paśmie S, zaprojektowany do świadczenia usług łączności mobilnej w całej Europie. EchoStar XXI będzie stacjonował na pozycji orbitalnej 10,25°E. EchoStar Mobile Limited, spółka zależna amerykańskiego operatora, wykorzysta pojemność satelity EchoStar XXI do zapewnienia nowej generacji sieci mobilnej opartej na IP.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

820 zł Więcej...
reklama