SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EchoStar XXI już na orbicie [wideo]

dodano: 2017-06-09 10:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ILS/satkurier.pl

EchoStar XXI Proton 8 czerwca br. doszło do ważnego dla Rosji startu rakiety nośnej Proton z amerykańskim satelitą EchoStar XXI. Ważnego, dlatego że odbył się on po niemal rocznej przerwie w lotach rosyjskiej rakiety nośnej, spowodowanej problemami z silnikami Protona. Czwartkowa misja Protona zakończyła się sukcesem - satelita trafił już na orbitę.

EchoStar XXI Proton


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do startu Protona Breeze M z satelitą EchoStar XXI doszło 8 czerwca o godz. 9:45 czasu lokalnego (5:45 polskiego czasu) z pola nr 24 kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Oddzielenie satelity EchoStar XXI od stopnia rakiety nastąpiło po około 9 godzinach 13 minutach od startu. Była to 413. misja Protona od jej pierwszego lotu w lipcu 1965 roku.

Satelita EchoStar XXI został wyprodukowany przez SSL na platformie 1300. Jest to nowoczesny satelita pracujący w paśmie S, zaprojektowany do świadczenia usług łączności mobilnej w całej Europie. EchoStar XXI będzie stacjonował na pozycji orbitalnej 10,25°E. EchoStar Mobile Limited, spółka zależna amerykańskiego operatora, wykorzysta pojemność satelity EchoStar XXI do zapewnienia nowej generacji sieci mobilnej opartej na IP.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Satelity


reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

899 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

199 zł Więcej...