8 mln widzów meczu Polska - Rumunia w Polsacie

dodano: 2017-06-12 11:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polsat

Robert Lewandowski 8 mln to średnia widownia w Polsacie i Polsacie Sport sobotniego meczu Polska - Rumunia o punkty eliminacji do Mundialu w Rosji. Reprezentacja Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie po emocjonującej grze pokonała Rumunię 3:1.

Robert Lewandowski

Podczas emisji spotkania Polsat był liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Obie anteny w trakcie meczu osiągnęły wysokie udziały: 55,3 proc. w grupie 4+ i 61,4 proc. w grupie 16-49.

Najwyższą widownię zgromadziła końcówka drugiej połowy meczu, kiedy przed telewizorami zasiadło ponad 9,3 mln widzów, a co najmniej 15 minut oglądało 10,8 mln. Spotkanie komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

Polacy po emocjonującym meczu, trzech bramkach Roberta Lewandowskiego i trafieniu Bogdana Stancu, wygrali z Rumunią 3:1. Polska jest nadal liderem grupy E z 16 punktami na koncie.

Kolejne spotkanie o punkty eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018, reprezentacja Polski rozegra 1 września na wyjeździe z Danią.