reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3 lata za piracką emisję filmu na Facebooku?

dodano: 2017-06-16 16:26 | aktualizacja: 2017-06-20 10:25
autor: HP | źródło: Los Angeles Times/Softpedia/sputniknews

FB_Areszt_360px.jpg 21-letni mężczyzna z Fresno w Kalifornii został zatrzymany przez FBI po tym, jak rzekomo w 2016 r. udostępnił kopię filmu „Deadpool” na Facebooku. Według FBI, Trevon Maurice Franklin przesłał film na Facebooka zaledwie 8 dni po jego oficjalnej premierze w lutym 2016 r. i dzięki temu ponad 5 mln internautów oglądało go za darmo. FBI zatrzymało mężczyznę w tym tygodniu i zarzuciło mu naruszenie praw autorskich, domagając się 3 lat pozbawienia wolności. Czy to ostrzeżenie dla innych internautów?

deadpol_sk_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
FBI twierdzi, że oprócz darmowego umieszczenia go w internecie (jako użytkownik Tre-Von M. King), mężczyzna stworzył również 10 różnych fizycznych kopii tego filmu, chociaż nie jest jasne, czy sprzedał je, czy też nie. Franklin ostatecznie nie pozostał w areszcie, po tym jak został zwolniony - nie ustanowiono kaucji.

Czy to próba wysłania pewnego przesłania do internautów?

Nie zdarza się zbyt często, aby FBI zajmowała się jedną osobą, która przesłała film na Facebooka, ale można podejrzewać, że FBI próbuje faktycznie wysłać wiadomość do wszystkich, którzy myślą o tym samym, co zatrzymany pirat. Ewidentnie próbują wysłać wiadomość z ostrzeżeniem społeczności internetowej na Facebooku, że grożą bardzo poważne konsekwencje za coś, co pozornie może być postrzegane jako nieszkodliwe [piractwo czasami tak jest postrzegane, że to nic takiego, a wielu krajach, szczególnie postkomunistycznych uznawane jest za swoisty "sport"].

Są też opinie, że nie zawsze to musi oznaczać, że ktoś kto zostaje zatrzymany za naruszenie praw autorskich jest automatycznie wysyłany do więzienia. Ocena szkód wynikających z naruszenia praw autorskich online jest rzeczą niemożliwą do sprawdzenia, szczególnie dlatego, że kliknięcia związane z konkretną stroną nie są równe liczbie wyświetleń filmu. Tu chodzi m.in. o wyliczenie potencjalnych strat związanych z pirackim udostępnieniem na Facebooku.

Zyski na całym świecie z wyświetlania filmu „Deadpool” przekroczyły 783 mln dol., przy czym tylko w Wielkiej Brytanii wygenerował 54 mln dol., czyli więcej niż rzeczywisty budżet produkcji tego filmu wynoszący 52 mln dol.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas OFC-1200 AE wzmocniona

Wersja wzmocniona anteny OFC-1200 z epoksydowym wysięgnikiem - antena epoksydowa...

670 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama