reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura: Korespondent wojenny u Matyszkowicza

dodano: 2017-06-17 16:01 | aktualizacja: 2017-06-17 20:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Kultura „Chuligan literacki" W niedzielę, 18 czerwca br. o godz.15:00 w TVP Kultura wyemitowany zostanie pięćdziesiąty piąty odcinek programu „Chuligan literacki” (więcej tutaj i tutaj). Gościem Mateusza Matyszkowicza będzie francuski pisarz i reporter Olivier Weber. Dzień później odbierze on w stolicy Francji, Paryżu, nagrodę za najlepszą książkę europejską i śródziemnomorską (Prix du Livre Européen et Méditerranéen).

TVP Kultura „Chuligan literacki"


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Olivier Weber (urodzony w 1958 roku) to pisarz i korespondent wojenny. Relacjonował ponad 20 wojen i konfliktów zbrojnych, m.in. w Afganistanie, Iraku, Iranie, Czeczenii, Pakistanie, Izraelu i Kosowie. Jego powieści i zbiory reportaży są tłumaczone i wydawane na całym świecie. Ma też na koncie wiele nagród: za dokonania dziennikarskie otrzymał w 1992 roku Prix Albert Londres. Olivier Weber podzieli się z widzami „Chuligana literackiego” wspomnieniami ze swych licznych reporterskich wypraw.

Styl Webera porównuje się czasem do Blaise’a Cendrarsa, ale najczęściej do Josepha Conrada, o fascynacji którym opowie Mateuszowi Matyszkowiczowi w drugiej części rozmowy, która pojawi się na antenie TVP Kultura jesienią br.

Przyznawana od 2013 r. nagroda Prix du Livre Européen et Méditerranéen celebruje kultury Europy i basenu Morza Śródziemnego, podkreślając wagę ich wzajemnego przenikania i inspiracji, zamiast obawy i odrzucenia. Powieść Oliviera Webera „L'Enchantement du monde” została wybrana spośród kilku innych pozycji: „La Colombe et le moineau” Khaleda Osmana, „The Optician of Lampedusa” Emmy-Jane Kirby, „Effacer sa trace” Maliki Wagner i „Mektouba” Karimy Berger.

„Chuligan literacki” - emisja w niedziele około godz. 15:00 w TVP Kultura.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...
reklama