reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura: Korespondent wojenny u Matyszkowicza

dodano: 2017-06-17 16:01 | aktualizacja: 2017-06-17 20:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Kultura „Chuligan literacki" W niedzielę, 18 czerwca br. o godz.15:00 w TVP Kultura wyemitowany zostanie pięćdziesiąty piąty odcinek programu „Chuligan literacki” (więcej tutaj i tutaj). Gościem Mateusza Matyszkowicza będzie francuski pisarz i reporter Olivier Weber. Dzień później odbierze on w stolicy Francji, Paryżu, nagrodę za najlepszą książkę europejską i śródziemnomorską (Prix du Livre Européen et Méditerranéen).

TVP Kultura „Chuligan literacki"


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Olivier Weber (urodzony w 1958 roku) to pisarz i korespondent wojenny. Relacjonował ponad 20 wojen i konfliktów zbrojnych, m.in. w Afganistanie, Iraku, Iranie, Czeczenii, Pakistanie, Izraelu i Kosowie. Jego powieści i zbiory reportaży są tłumaczone i wydawane na całym świecie. Ma też na koncie wiele nagród: za dokonania dziennikarskie otrzymał w 1992 roku Prix Albert Londres. Olivier Weber podzieli się z widzami „Chuligana literackiego” wspomnieniami ze swych licznych reporterskich wypraw.

Styl Webera porównuje się czasem do Blaise’a Cendrarsa, ale najczęściej do Josepha Conrada, o fascynacji którym opowie Mateuszowi Matyszkowiczowi w drugiej części rozmowy, która pojawi się na antenie TVP Kultura jesienią br.

Przyznawana od 2013 r. nagroda Prix du Livre Européen et Méditerranéen celebruje kultury Europy i basenu Morza Śródziemnego, podkreślając wagę ich wzajemnego przenikania i inspiracji, zamiast obawy i odrzucenia. Powieść Oliviera Webera „L'Enchantement du monde” została wybrana spośród kilku innych pozycji: „La Colombe et le moineau” Khaleda Osmana, „The Optician of Lampedusa” Emmy-Jane Kirby, „Effacer sa trace” Maliki Wagner i „Mektouba” Karimy Berger.

„Chuligan literacki” - emisja w niedziele około godz. 15:00 w TVP Kultura.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...
reklama