reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Znamy laureatów Eska Music Awards Szczecin 2017

dodano: 2017-06-18 17:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa ZPR Media/satkurier.pl

Eska Music Awards 2017 Szczecin Radio Eska Eska TV W sobotę, 17 czerwca br. w Szczecinie podczas XVI gali wręczono nagrody Eska Music Awards (więcej tutaj). Wydarzenie to było transmitowane przez TVP1 i Radio Eska, a jego retransmisję pokażą Eska TV i Eska TV Extra. Galę poprowadzili dziennikarka TVP1 i TVP Sport Paulina Chylewska oraz prezenter Radia Eska Krzysztof Jankowski „Jankes”. A kto otrzymał w tym roku statuetki?

Eska Music Awards 2017 Szczecin Radio Eska Eska TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Najlepszą artystką” została Agnieszka Chylińska. Wokalistka zdobyła także Eska TV Award dla „Najlepszego wideo” za klip do piosenki „Królowa łez”. Statuetka dla „Najlepszego artysty” trafiła w ręce Kamila Bednarka. Za „Najlepszy hit uznano przebój C-BooLa „Magic Symphony”. Gromee otrzymał nagrodę dla „Najlepszego producenta/ DJ-a”, z kolei Margaret została okrzyknięta „Najlepszym artystą w sieci”. Nagrodę specjalną dla zagranicznego artysty przyznano jednemu z najpopularniejszych ostatnio brytyjskich wokalistów - Edowi Sheeranowi.

Agnieszka Chylińska została uznana za „Najlepszą artystkę”. Dodatkowo za klip do piosenki „Królowa łez” otrzymała statuetkę Eska TV Award dla „Najlepszego wideo”. W sumie wokalistka ma na swoim koncie 4 „eskowe” nagrody. W 2010 roku została uhonorowana w kategorii „Artystka roku”, natomiast 4 lata później otrzymała nagrodę specjalną za całokształt twórczości. Agnieszka Chylińska na scenie muzycznej pojawia się od 1994 roku. Do 2003 r. była frontmanką rockowego zespołu O.N.A., w latach 2003-2006 wokalistką formacji Chylińska. Od 2009 roku prowadzi działalność solową. Wtedy też ukazał się jej debiutancki album pod tytułem „Modern Rocking”, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop. W 2016 roku na rynku pojawiła się druga płyta artystki „Forever Child”. Jeszcze przed premierą uzyskała status podwójnie platynowej. Krążek promował singiel „Królowa łez”. Teledysk do utworu został obejrzany na kanale w serwisie You Tube prawie 45 milionów razy. Od premiery albumu artystka niemal bezustannie koncertuje. W ramach swojej trasy zagrała kilkanaście koncertów w największych miastach w Polsce oraz w Europie - wystąpiła w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów oraz instrumentalista Kamil Bednarek został okrzyknięty „Najlepszym artystą”. To jego druga statuetka w tej kategorii - pierwszą otrzymał w 2015 roku. Muzycznie udziela się od 2008 roku. Zaczynał jako lider formacji StarGuardMuffin, a od 2012 roku działa w zespole sygnowanym własnym nazwiskiem. W listopadzie 2010 roku z StarGuardMuffin wydał debiutancki album „Szanuj”, który w ciągu kilku miesięcy pokrył się platyną. W 2011 roku w studiu Boba Marley'a na Jamajce nagrał 5 własnych kompozycji, które znalazły się na krążku „Jamaican Trip”. W 2012 roku na rynku pojawił się album „Jestem” (potrójna platyna) - pierwsza pozycja wydana pod szyldem Bednarek. W 2014 roku ukazał się teledysk do singla „Chwile jak te”, zapowiadający kolejne wydawnictwo Bednarka - album „Oddycham” premierowo został zaprezentowany w maju 2015 roku. Część materiału zrealizowano na Jamajce. W maju 2016 roku ukazał się teledysk do piosenki „List”. Autorem słów jest ojciec Kamila Bednarka, które napisał w młodości, a zadedykował swojej żonie - matce artysty. W maju br. Bednarek wydał niezależny singiel „Poczuj luz”. Na jesieni 2017 roku ukaże się jego najnowsze wydawnictwo. Krążek zapowiada singiel „Talizman”.
 
Małgorzata Jamroży „Margaret” ze statuetką Eska Music Awards 2017, foto: Grupa ZPR Media
Małgorzata Jamroży „Margaret” ze statuetką Eska Music Awards 2017, foto: Grupa ZPR Media


Piosenka „Magic Symphony”, którą wyprodukował Grzegorz Cebula „C-Bool”, otrzymała statuetkę za „Najlepszy hit”. Rok wcześniej ten didżej i producent zdobył nagrodę w tej samej kategorii za przebój „Never Go Away”. C-BooL karierę rozpoczął w 1998 roku jako DJ, następnie zainteresował się także produkowaniem muzyki. Zagrał w setkach klubów w Polsce i zagranicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. W 2003 roku współtworzył grupę Casteam. Od roku 2006 styl produkcji C-BooLa ewoluował w kierunku muzyki house. 4 lata później artysta powrócił w odmienionym stylu z nagraniem „Body & Soul”. Kolejny singiel „Don't Waste The Time” był  zapowiedzią albumu „8 Years”. W 2016 roku ukazał się singiel „Never Go Away”, który szybko uplasował się na pierwszych miejscach list przebojów oraz był najczęściej graną piosenką w polskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Jesienią 2016 roku C-BooL wydał kolejny singiel „Magic Symphony”, nagrany z pochodzącą z Wietnamu wokalistką Giang Pham. Piosenka, podobnie jak poprzednia, wspięła się na szczyt radiowego Airplaya w Polsce oraz otrzymała status poczwórnej platyny. W 2017 roku C-BooL wydał kolejny singiel z wokalistką Giang Pham „DJ Is Your Second Name”.

Nagroda EskaGO Award w kategorii „Najlepszy artysta w sieci” została przyznana Małgorzacie Jamroży „Margaret”. Wokalistka zdobyła do tej pory 4 statuetki Eska Music Awards - w 2013 roku w kategorii „Najlepsze wideo”, w 2015 roku w kategoriach: „Najlepsza artystka” i „Najlepszy artysta w sieci”. W 2016 roku ponownie do jej rąk trafiła statuetka dla „Najlepszego artysty w sieci”. Przygoda muzyczna Margaret rozpoczęła się w 2012 roku, gdy na rynku ukazał się jej debiutancki singiel „Thank you very much”. Piosenka szybko stała się hitem. Z początkiem 2014 roku Margaret wydała singiel „Wasted”. W sierpniu 2014 roku w sprzedaży pojawił się debiutancki krążek „Add The Blond”. Wydawnictwo uzyskało status złotej płyty. W lutym 2015 roku ukazał się kolejny singiel „Heartbeat”, promujący płytę „Add the Blonde”. Obecnie ma on prawie 26 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Pod koniec 2015 roku premierowo został zaprezentowany drugi album studyjny piosenkarki „Just the Two of Us” (złota płyta). W pierwszej połowie 2016 roku Margaret wydała singel „Cool Me Down”. Kompozycja znalazła się również na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji. W Polsce pokryła się podwójną platyną, natomiast w Szwecji - złotem. 12 maja 2017 roku miał premierę najnowszy singiel „What You Do”, który szturmem wdarł się na listy przebojów w całej Europie.

Andrzej Gromala „Gromee” został uhonorowany Eska Music Awards w kategorii „Najlepszy DJ/producent”. To pierwsza taka statuetka w karierze didżeja, producenta, remixera i autora tekstów. Za początek kariery Gromee'ego uznaje się wydanie singla So Let Me Go”. Rok 2012 zaowocował współpracą z raperem Tommym Gunnem oraz Alim Tennantem - muzykiem, producentem i tekściarzem. Pierwszy wspólny singiel „You Make Me Say” oparty został o melodię zaczerpniętą z utworu „Pesenka” grupy Ruki Vverh. Pod koniec 2012 roku pojawił się nowy utwór Gromee'ego „Hurricane” z udziałem legendy muzyki house, amerykańskiej wokalistki Terri B!. Kolejna produkcja nawiązywała do stylistyki lat 80. ubiegłego wieku. Był to utwór „Gravity” z wokalistą Andreasem Moe. Rok 2013 przyniósł artyście ogromną popularność na polskim rynku muzycznym. Utwór „Follow You” (złota płyta) podbił listy przebojów docierając do 11. miejsca „Airplay Chart”. Singiel „Fearless”, nagrany wspólnie z May Britt Scheffer - szwedzką wokalistką gospel, okrył się platyną. Wydany jesienią 2016 roku „Spirit” ze szwedzką wokalistką pochodzenia perskiego Mahan Moin okazał się absolutnym hitem radiowym.

Brytyjski wokalista, gitarzysta i autor tekstów Ed Sheeran - obecnie jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia, otrzymał nagrodę specjalną za całokształt twórczości. Początki jego kariery sięgają 2005 roku. Swój talent szlifował w Londynie i Los Angeles. Nagrał kilkanaście singli, wydał 3 albumy - w 2011 roku pojawił się krążek „+”, w 2014 roku zatytułowany „x”. Ostatni pod tytułem „÷” pojawił się na rynku 3 marca 2017 roku. Nagrania z niego pochodzące odbywały się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu RMS Queen Mary 2. Ed Sheeran to nie tylko muzyk, ale i niezwykła osobowość. W 2008 roku po przeniesieniu się do Londynu codziennie grał małe koncerty, czasami nawet dla 5 osób. W 2009 roku zagrał 312 koncertów, chcąc pobić rekord Jamesa Morrison'a (200 koncertów w roku). Bilety na jego pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii wyprzedały się w ciągu kilku godzin.

Eska Music Awards to nie tylko uroczysta gala rozdania nagród muzycznych, ale także koncert. Podczas XVI gali na festiwalowej scenie pojawili się artyści zagraniczni i polscy, których można usłyszeń w Radiu Eska i Esce TV.  Brytyjska wokalistka Ella Eyre zaśpiewała przebój „Sweet Lovin”, który powstał we współpracy z brytyjskim didżejem Brucem Fielderem „Sigalą”. Ofenbach zaprosił do wspólnej zabawy przy utworze „Be Mine” - to dzięki niemu francuski duet zyskał międzynarodowy rozgłos. Amerykanin Matthew Koma zaśpiewał piosenkę „Kisses Back”, którą w minionym roku porwał serca słuchaczy Radia Eski i widzów Eski TV. Fińska artystka Alma zahipnotyzowała mocnym głosem w medley'u swoich największych przebojów „Bonfire” i „Chasing Highs”. Starley wykonała „Call On Me” - absolutny przebój, dzięki któremu świat dowiedział się o utalentowanej wokalistce z Australii.

Podczas gali zaśpiewali także polscy artyści, którzy przez ostatnie miesiące zajmowali najwyższe miejsca na listach przebojów. Zobaczyliśmy m.in.: Annę Dąbrowską, Margaret, Monikę Lewczuk, Martę Markiewicz „Sarsę”, Patryka Kumóra, Mateusza Ziółko i zespół Sound'n'Grace. Polscy didżeje Mateusz Andrzejewski „Mandee”, C-BooL i Gromee specjalnie dla szczecińskiej publiczności zmiksowali swoje największe hity.

Statuetki Eska Music Awards jak co roku wręczyli goście specjalni, a byli to: mistrzyni świata Fitness Figure Classic i trener personalny Katarzyna Dziurska, gospodyni programu „Rolnik szuka żony” (emisja w TVP HD - więcej tutaj) Marta Manowska, tancerz i choreograf Tomasz Barański (znany z programu „Dancing With The Stars. Taniec z gwiazdami”, emitowanego w kanale Super Polsat - więcej tutaj), didżej Tom Swoon oraz kulturysta Robert Burneika. Towarzyszyli im prezenterzy Eski: Aleksandra Kot, Marcin Nozdryń-Płotnicki „Puoteck”, Michał Celeda, Michał Sobkowski, Rafał Adamczak, Michał Hanczak.

Eska Music Awards do tej pory otrzymali m.in.: Alan Walker, Adam Lambert, Nelly Furtado, Lady Gaga, Katy Perry, Jean Michel Jarre, David Guetta, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Feel, Monika Brodka, Edyta Górniak, Enej, Agnieszka Chylińska, Ewelina Lisowska, Ewa Farna, Mrozu, LemON. Poprzednie gale swoimi występami uświetnili tacy artyści, jak: LP, Jasmine Thomson, Alan Walker, Adam Lambert, Hurts, Craig David, 3 Doors Down, Sophie Ellis Bextor, Skunk Anansie, OneRepublic, Nelly Furtado.

Sponsorami Eska Music Awards Szczecin 2017 byli firma Zbyszko Company, producent Energy drinka Veroni Active Energy CLASSic Power, oraz Kia Motors. Wydarzeniu patronowało miasto Szczecin.

Eska Music Awards 2017 - emisja w kanałach Eska TV (Eska TV HD) i Eska TV Extra (Eska TV Extra HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...
reklama