reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat: 100 włoskich kanałów HD z Hot Birda

dodano: 2017-06-17 21:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Hot Bird zmiany Operator Eutelsat poinformował, że na jego satelitach Hot Bird na pozycji orbitalnej 13°E nadawane jest 100 włoskich kanałów telewizyjnych HD. Stanowi to ponad 30 proc. wszystkich kanałów w języku włoskim, których jest w sumie 335.

Eutelsat Hot Bird


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najnowsze dane dotyczące włoskiego rynku telewizji satelitarnej zostały podane podczas Forum Europeo Digitale w dniach 15-16 czerwca w mieście Lukka we Włoszech. Eutelsat, będący głównym partnerem tego wydarzenia, podkreślił wiodącą rolę satelitów Hot Bird w tym kraju, nie tylko w zakresie nadawania kanałów HD, ale również UHD. Kilka dni wcześniej w kanale Rai 4K na 13°E odbyła się premiera dokumentu „Stanotte a Venezia in 4K” (Wieczór w Wenecji w 4K). Mogli ją oglądać użytkownicy platformy tivùsat.

Poprzez satelity Eutelsat Hot Bird nadawane są 4 kanały UHD, w tym Travelxp 4K. Łącznie na satelitach operatora Eutelsat dostępne jest 14 kanałów 4K. Jednym z ostatnich ważnych osiągnięć w tej dziedzinie była transmisja na żywo w UHD z turnieju Roland Garros.

Dodatkowo, podczas Forum Europeo Digitale firma Eutelsat prezentowała na swoim stoisku innowacyjne rozwiązanie SmartBeam.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1850 zł Więcej...

"SAT Kurier" abonament za 2018 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2018. Pierwsze wydanie na...

55 zł Więcej...
reklama