3,7 mln widzów meczu U-21 Polska - Szwecja w Polsacie

dodano: 2017-06-20 15:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat

U-21 U21 Polska 2017 Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Drugie spotkanie Polaków, podczas rozgrywanych w Polsce piłkarskich Mistrzostw Europy U-21, oglądało w Polsacie i Polsacie Sport 3,7 mln widzów. Polska zremisowała ze Szwecją 2:2.

Polska Szwecja U--21 U21

Podczas emisji spotkania Polsat był liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Obie anteny w trakcie meczu osiągnęły udziały: 27,7 proc. w grupie 4+ i 33 proc. w grupie 16-49. Spotkanie komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

Bramki dla reprezentacji Polski strzelili: Łukasz Moneta po koronkowej akcji już w 6. minucie meczu i Dawid Kownacki w 90 minucie z rzutu karnego. Szwedzi dwa gole zdobyli w pierwszej połowie spotkania, a ich autorami byli Carlos Strandberg w 36. i Jacob Une Larsson w 41. minucie.

Ostatnie spotkanie grupowe reprezentacja Polski rozegra w czwartek, 22 czerwca z Anglią. Polacy, by awansować do półfinałów, potrzebują zwycięstwa dwoma bramkami i remisu w meczu Słowacja - Szwecja. Początek transmisji w Polsacie i Polsacie Sport o godz. 20:00.