reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Facebook z własnymi programami telewizyjnymi?

dodano: 2017-06-26 22:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/wsj

Facebook Facebook prowadzi rozmowy z hollywoodzkimi studiami i agencjami artystycznymi z zamiarem rozpoczęcia produkcji własnych programów telewizyjnych. Według „The Wall Street Journal”, internetowy gigant chce pod koniec lata 2017 roku zaoferować użytkownikom własne treści wideo.

Facebook


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na spotkaniach z największymi agencjami artystycznymi, w tym z Creative Artists Agency, United Talent Agency, William Morris Endeavor i International Creative Management Partners, Facebook zasugerował, że jest gotowy przeznaczyć na produkcję jednego odcinka nawet 3 mln dol. Nakłady te są podobnej wielkości jak te przeznaczane przez wielkie amerykańskie stacje telewizyjne. Jest również zrozumiałe, że Facebook jest zainteresowany nieco tańszymi produkcjami i że będzie agresywny w kwestii posiadania jak największej ilości treści.

Podobno Facebook jest zainteresowany również krótkimi formami opowiadającymi historie z życia wzięte. Raporty sugerują, że Facebook gwarantuje twórcom takich treści co najmniej od 5 tys. do 20 tys. dol. przychodów z reklam z odcinka. Firmy pracujące nad takimi treściami dla Facebooka to BuzzFeed, ATTN i Refinery 29.
 

Wiceprezes ds. partnerstw medialnych Facebooka, Nick Grudin, powiedział: - Wspieramy małą grupę partnerów i twórców, gdyż eksperymentują z różnymi rodzajami programów, wokół których można zbudować społeczność - od sportu, przez komedię, reality, po gry. Skupiamy się na programach w odcinkach i pomagamy wszystkim naszym partnerom zrozumieć, co najlepiej działa w różnych pionach i tematach.

Wejście Facebooka na rynek TV następuje kilka lat po debiutach Netfliksa i Amazona w tym zakresie i stawia go w konkurencji z firmą Apple, która niedawno zasygnalizowała plany rozpoczęcia produkcji własnych programów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable + 2Legacy marki...

199 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Nowa, polska antena epoksydowa - offset 1,6m w wersji AE...

1600 zł Więcej...
reklama