reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Universal Channel w Polsce do końca 2017 roku

dodano: 2017-06-26 15:50 | aktualizacja: 2017-06-27 22:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Universal Channel NBCUniversal (Comcast Corporation) szykuje się do zmian w swoim portfolio w Polsce. Nadawca planuje wycofać z naszego rynku kanał Universal Channel (w obu wersjach - SD i HD, obie wersje mają identyczne ramówki). Początkowo stacja miała zakończyć nadawanie w nocy z 31 sierpnia na 1 września br. (więcej tutaj), ale nadawca zdecydował, iż kanał będzie obecny w Polsce do końca 2017 roku. Eliza Świderska, PR Manager Poland w NBCUniversal, w rozmowie z serwisem satkurier.pl mówi o planach spółki związanych z Polską.

Universal Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Strategia NBCUniversal opiera się na założeniu „mniej znaczy więcej” i właśnie w ten sposób działamy na światowych rynkach telewizyjnych, w tym na rynku polskim. Zgodnie z powyższym postanowiliśmy skoncentrować się na inwestycji w nasze pozostałe kanały, które doskonale odpowiadają na zapotrzebowanie odbiorców zainteresowanych konkretnymi gatunkami telewizyjnymi. Oprócz Universal Channel w skład naszego portfolio wchodzi: skupiony na tematyce kryminału i sensacji kanał 13 Ulica, popkulturowy E! Entertainment oraz kanał Scifi Universal. Universal Channel (wersje SD i HD) będzie dostępny na polskim rynku do końca 2017 roku. Dokładna data wyłączenia kanału na danej platformie zależy od indywidualnych ustaleń NBCUniversal z operatorami - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska, PR Manager Poland w NBCUniversal.

Czy wprowadzicie za Universal Channel inny kanał do Polski? Jeżeli tak to jaki?
 

- Ciągle pracujemy nad optymalizacją naszych produktów oraz niestandardową dystrybucją kanałów, o czym może świadczyć dostępność portfolio NBCUniversal w serwisach OTT i IPTV - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska.

Pojawiają się też doniesienia o możliwości sprzedaży przez NBCUniversal kanału Universal Channel w Polsce innemu nadawcy, przez co mógłby on wprowadzić swoją markę do ofert operatorów. Czy bierzecie taką możliwość pod uwagę?
 

- Nie mamy w planach sprzedaży kanału Universal Channel w Polsce. Universal Channel będzie dostępny na polskim rynku do końca 2017 roku - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska.

Czy pozostałe kanały NBCUniversal obecnie dostępne w Polsce zostają na naszym rynku na dotychczasowych warunkach, czy też planujecie tu jakieś zmiany - wycofanie bądź zmianę marki?
 

- Polska niezmiennie pozostaje ważnym rynkiem dla NBCUniversal, o czym świadczą inwestycje dokonywane przez NBCUniversal na tym rynku. Koncentrujemy swoje działania i planujemy mocniej inwestować w kontent naszych innych kanałów z portfolio, do którego należą: skupiony na tematyce kryminału i sensacji kanał 13 Ulica, popkulturowy E! Entertainment oraz kanał Scifi Universal - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska.


Universal Channel (SD/HD) to stacja filmowo-serialowa. Kanał jest dostępny w pakietach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV. Stacja w standardowej rozdzielczości zadebiutowała w Polsce 1 grudnia 2007 roku (więcej tutaj). 5 marca 2013 roku uruchomiono Universal Channel HD (więcej tutaj).
 
Universal Channel to stacja filmowo-serialowa. Na zdjęciu Stephen Amell (serial „Arrow”), Pamela Anderson („Słoneczny patrol”), Paulo Costanzo („Bananowy doktor”) i Julianna Margulies („Żona idealna”), foto: Comcast Corporation
Universal Channel to stacja filmowo-serialowa. Na zdjęciu Stephen Amell (serial „Arrow”), Pamela Anderson („Słoneczny patrol”), Paulo Costanzo („Bananowy doktor”) i Julianna Margulies („Żona idealna”), foto: Comcast Corporation
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena COR-900 + Unicable II LNB

Antena 90 cm Corab COR-900 z konwerterem Unicable II (32...

329 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

63 zł Więcej...
reklama