reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat / ViaSat / Panasonic przeciwko Inmarsatowi

dodano: 2017-07-05 14:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KE/Eutelsat

Inmarsat_European_aviation_network_360px.jpg Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej opublikował skargę wniesioną przez dwóch operatorów satelitarnych Eutelsat i ViaSat oraz Panasonic Aviation przeciwko Komisji Europejskiej w sporze z Inmarsatem. Trzy podmioty skarżą się, że firma Inmarsat nie powinna dostać licencji na świadczenie usług na pokładzie samolotów dla systemu, który miał służyć dla mobilnych usług satelitarnych.

Inmarsat_European_aviation_network_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy podstawowy element zastrzeżeń trzech operatorów brzmi następująco: - Komisja niezgodnie z prawem nie zdecydowała, że korzystanie z pasma 2 GHz na potrzeby satelitarnych usług mobilnych głównie na sieciach naziemnych stanowi podstawową zmianę w wykorzystaniu pasma 2 GHz, które jest harmonizowane i oferowane na poziomie UE poprzez unijną procedurę selekcji. Komisja powinna była podjąć odpowiedzialność i zadziałać w celu przyjęcia decyzji, aby uniemożliwić krajowym organom regulacyjnym zezwalanie Inmarsatowi na używanie pasma 2 GHz głównie w celach „powietrze-ziemia”, a nie przede wszystkim na satelitarne usługi mobilne zgodnie z decyzjami UE w tej sprawie.

Drugi argument jest taki, że Komisja nie podjęła działań w celu zapobieżenia fragmentacji rynku wewnętrznego: - Komisja ma obowiązek sprawować swoje uprawnienia w celu zapobiegania ryzyku fragmentaryzacji wewnętrznego rynku paneuropejskiego w zakresie satelitarnych usług mobilnych, zapewniających powszechną łączność, co mogłoby być spowodowane, gdyby niektóre krajowe organy regulacyjne zdecydowały - na własną rękę - aby umożliwić określonej firmie korzystanie z pasma 2 GHz na nowy cel. Niewykonanie tego obowiązku w odpowiedzi na wniosek skarżącego i wnioski krajowych organów regulacyjnych zwiększyło ryzyko, że niektóre państwa członkowskie zezwalają na użycie pasma 2 GHz na nowe cele.

Trzeci argument brzmi następująco: - Decyzja Komisji [...] powinna być anulowana, ponieważ Komisja błędnie zinterpretowała i) przepisy określające uprawnienia w zakresie harmonizacji widma MSS; ii) zakres obowiązku zapewnienia pełnej zgodności z ogólnymi zasadami unijnego prawa zamówień publicznych mających zastosowanie w niniejszej sprawie; iii) obowiązki mające na celu zapobieganie rozbieżnościom między decyzjami przyjętymi przez państwa członkowskie i zapewnienie, że rynek wewnętrzny ogólnoeuropejskich satelitarnych usług mobilnych zapewniających powszechną łączność nie jest sfragmentaryzowany, oraz iv) zakres obowiązku lojalnej współpracy w celu pomocy państwom członkowskim w wykonywaniu zadań wynikających z traktatów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

180 zł Więcej...
reklama