reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat / ViaSat / Panasonic przeciwko Inmarsatowi

dodano: 2017-07-05 14:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: KE/Eutelsat

Inmarsat_European_aviation_network_360px.jpg Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej opublikował skargę wniesioną przez dwóch operatorów satelitarnych Eutelsat i ViaSat oraz Panasonic Aviation przeciwko Komisji Europejskiej w sporze z Inmarsatem. Trzy podmioty skarżą się, że firma Inmarsat nie powinna dostać licencji na świadczenie usług na pokładzie samolotów dla systemu, który miał służyć dla mobilnych usług satelitarnych.

Inmarsat_European_aviation_network_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy podstawowy element zastrzeżeń trzech operatorów brzmi następująco: - Komisja niezgodnie z prawem nie zdecydowała, że korzystanie z pasma 2 GHz na potrzeby satelitarnych usług mobilnych głównie na sieciach naziemnych stanowi podstawową zmianę w wykorzystaniu pasma 2 GHz, które jest harmonizowane i oferowane na poziomie UE poprzez unijną procedurę selekcji. Komisja powinna była podjąć odpowiedzialność i zadziałać w celu przyjęcia decyzji, aby uniemożliwić krajowym organom regulacyjnym zezwalanie Inmarsatowi na używanie pasma 2 GHz głównie w celach „powietrze-ziemia”, a nie przede wszystkim na satelitarne usługi mobilne zgodnie z decyzjami UE w tej sprawie.

Drugi argument jest taki, że Komisja nie podjęła działań w celu zapobieżenia fragmentacji rynku wewnętrznego: - Komisja ma obowiązek sprawować swoje uprawnienia w celu zapobiegania ryzyku fragmentaryzacji wewnętrznego rynku paneuropejskiego w zakresie satelitarnych usług mobilnych, zapewniających powszechną łączność, co mogłoby być spowodowane, gdyby niektóre krajowe organy regulacyjne zdecydowały - na własną rękę - aby umożliwić określonej firmie korzystanie z pasma 2 GHz na nowy cel. Niewykonanie tego obowiązku w odpowiedzi na wniosek skarżącego i wnioski krajowych organów regulacyjnych zwiększyło ryzyko, że niektóre państwa członkowskie zezwalają na użycie pasma 2 GHz na nowe cele.

Trzeci argument brzmi następująco: - Decyzja Komisji [...] powinna być anulowana, ponieważ Komisja błędnie zinterpretowała i) przepisy określające uprawnienia w zakresie harmonizacji widma MSS; ii) zakres obowiązku zapewnienia pełnej zgodności z ogólnymi zasadami unijnego prawa zamówień publicznych mających zastosowanie w niniejszej sprawie; iii) obowiązki mające na celu zapobieganie rozbieżnościom między decyzjami przyjętymi przez państwa członkowskie i zapewnienie, że rynek wewnętrzny ogólnoeuropejskich satelitarnych usług mobilnych zapewniających powszechną łączność nie jest sfragmentaryzowany, oraz iv) zakres obowiązku lojalnej współpracy w celu pomocy państwom członkowskim w wykonywaniu zadań wynikających z traktatów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable + 2Legacy marki...

199 zł Więcej...
reklama