reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Powstanie Orange Content

dodano: 2017-07-12 11:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange/satkurier.pl

Stephane Richard Powstaje Orange Content - jednostka, której celem jest wzmocnienie działalności grupy Orange w zakresie treści. Ponadto, operator poinformował o podpisaniu kilku ważnych umów. Po raz pierwszy o planach utworzenia Orange Content poinformował 21 marca br. Stéphane Richard, prezes i dyrektor generalny grupy.

Orange Content


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem Orange Content jest wzmocnienie obecności oraz zwiększenie inwestycji Orange w zakresie treści. Jego misją jest kierowanie strategią grupy na tej płaszczyźnie i działanie jako wsparcie dla międzynarodowych oddziałów. Orange Content zgromadzi razem takie jednostki grupy, jak Orange Studio, OCS i OPTV (Orange Prestations TV). Będzie odpowiedzialne za dostarczanie międzynarodowych wytycznych dotyczących polityki treści i będzie wspierać międzynarodowe oddziały, w tym Orange Polska, w prowadzonych negocjacjach.

Od 1 września 2017 roku Orange Content będzie miało pięć kluczowych funkcji:

1. Inteligencja strategiczna, interpretacja trendów i ruchów branżowych graczy w celu identyfikacji możliwości dla grupy i jej oddziałów.
2. Nabywanie praw poprzez negocjowanie umów dystrybucyjnych i umów dotyczących praw do treści premium. Orange Content będzie również wspierać swoje międzynarodowe oddziały w tym zakresie.
3. Zarządzanie i rozwój jednostki produkcyjnej/wydawniczej, w tym Orange Studio i OCS lub każdej innej nowej podjednostki odpowiedzialnej za montaż i produkcję.
4. Stworzenie, ocena i wdrażanie propozycji dotyczących nowych formatów, nowych zastosowań i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie treści, z udziałem różnych wewnętrznych stron grupy i partnerów zewnętrznych.
5. Monitorowanie rozwoju obrotu treściami na rynkach międzynarodowych poprzez planowanie strategiczne, współpracę z oddziałami oraz wdrażanie wspólnych planów działania, jak również rozwój rentowności. Działalność handlowa i operacyjna w zakresie dystrybucji i agregowania treści znajduje się w obrębie każdej jednostki międzynarodowej, w tym w Orange Polska.

Jak czytamy w komunikacie, strategia, która zostanie wdrożona, szczególnie w regionie Europy, będzie opierać się na tym, co zostało opracowane już w ostatnich latach: dając pierwszeństwo możliwie najszerszej dystrybucji najlepszych ofert na rynku i inwestując w kino oraz seriale poprzez OCS i Orange Studio.
 

Orange Content ma na celu zagwarantowanie bogactwa naszej oferty we Francji i poza jej granicami oraz zapewnienie większej widoczności i spójności naszych ofert w zakresie treści
- powiedział Stéphane Richard, prezes i dyrektor generalny Orange.

Orange podpisało w ostatnim czasie kilka nowych umów dotyczących treści.
Przykładowo, w ramach wieloletniego partnerstwa z francuskim Canal+, w ciągu kilku nadchodzących miesięcy dla klientów światłowodowych utworzona zostanie nowa oferta Canal+ Essentiel. W 2016 roku obie strony zaoferowały już Famille by Canal. Ponadto Orange chce w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestować kwotę 100 mln euro w produkcję seriali. Grupa przedłużyła także współpracę z Cannes Film Festival na kolejne trzy lata, a również z Lumière Film Festival. Poza tym, Orange zostało partnerem Institut Lumière na okres najbliższych trzech lat. Orange zapewniło sobie również prawa na wyłączną dystrybucję we Francji przez okres dwóch lat filmu „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” w reżyserii Luca Bessona.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT913 Combo H/V LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT913 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

159 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Debiutujący na rynku cyfrowy satelitarny odbiornik HD o wyjątkowo małych...

349 zł Więcej...
reklama