reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Antik z pierwszymi kanałami 4K i tylko w HEVC

dodano: 2017-07-12 19:58 | aktualizacja: 2017-07-13 02:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz / satelitnatv.sk

Karta_antik_sat_360px.jpg Firma ANTIK Telecom rozszerza swoją ofertę programową rozpowszechnianą przez Internet (IPTV) o pierwsze programy w Ultra HD 4K. Widzowie platformy ANTIK mogą cieszyć się z lifestylowego kanału Fashion TV 4K.

antik_wymiana-_dekoderow_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto, bez dodatkowych kosztów operator oferuje kanał od SPI International - stację telewizyjną FunBox 4K oraz dwa nowe kanały - TV Piánko 1 4K i TV Piánko 2 4K. Oferta programowa w Ultra HD stopniowo będzie się powiększać, ale na razie nie ma mowy o uruchomieniu kanałów 4K na satelicie Eutelsat 16A (16°E) - jedynie przez Internet. Kanał Fashion 4K jest nadawany w ANTIK w najwyższej jakości UHD, tj. przy rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli z 50 fps w HEVC (H.265). Kanał nadaje programy w natywnym 4K (bez upscalingu). Przepływność w HEVC wynosi 20 Mbps.

Bardzo istotne jest to, że ANTIK Telecom rozpocznie nie później niż 17 sierpnia 2017 r. rozpowszechniać wszystkie kanały SD i HD za pośrednictwem satelity Eutelsat 16A (16°E) z nowym kodekiem H.265 / HEVC. Abonenci będą musieli już posiadać dekoder z obsługą nowego standardu. Co ciekawe, słowacką platformę stać na wymianę dekoderów Kaon HD lub ANTIK Mini 2S na nowe dekodery HEVC.

Do odbioru w HEVC ANTIK Telecom oferuje nowy dekoder ANTIK Mini 3, którego dystrybucja zacznie się w najbliższych dniach. Pojawi się też wersja w wersji ANTIK Mini 3S dla usług satelitarnych ANTIK Sat.

Użytkownicy dekoderów Kaon HD otrzymają kurierem na koszt operatora nowy odbiornik satelitarny AB Cryptobox 700 HD ze wsparciem dla HEVC (bez 4K i bez DVB-S2X). Klienci z dekoderami ANTIK Mini 2S otrzymają najnowszy dekoder UHD ANTIK Mini 3S. Procedura wymiana opisana jest tu.

ANTIK Mini 3 jest zbudowany na zupełnie nowej architekturze opartej na potężnym chipsecie ARM firmy HiSilicon. Oprócz UHD / HEVC dekoduje też obraz w formacie VP9. Dekoder posiada 2 GB pamięci RAM, czyli 4 razy więcej niż w poprzednich dekoderach Mini 2.

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT913 Combo H/V LTE dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa DAT913 marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie...

159 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama