reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Abonament RTV: 3 mld zł rocznie na media publiczne?

dodano: 2017-07-13 10:32 | aktualizacja: 2017-07-13 12:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Puls Biznesu/satkurier.pl

abonament RTV pieniądze Jak poinformował PAP wiceminister kultury Paweł Lewandowski, nowy projekt ustawy abonamentowej jest już gotowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami resortu, nowe przepisy wejdą w życie od stycznia 2019 roku. Jak zakłada projekt, opłata abonamentowa będzie wynosiła 6-8 zł od osoby i będzie doliczana co miesiąc do PIT lub KRUS.

abonament rtv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu kilku najbliższych tygodni ma się okazać, czy projekt ustawy abonamentowej będzie wymagał notyfikacji w Komisji Europejskiej. Nowa opłata abonamentowa byłaby odprowadzana co miesiąc, podobnie jak to jest obecnie w przypadku składki zdrowotnej.

Ostateczna wysokość opłaty abonamentowej, maksymalnie 8 zł, ma być znana dopiero, gdy podliczona zostanie liczba osób zwolnionych z uiszczania tej opłaty. Jak wynika z przepisów, Telewizja Polska i Polskie Radio mogą otrzymać wsparcie finansowe ze środków publicznych w wysokości maksymalnie 3 mld zł rocznie. W związku z tym, jak poinformował Lewandowski, nowa stawka ma być ustalona na takim poziomie, by nie przekroczyć tej kwoty. Aktualnie roczne wpływy z tytułu abonamentu RTV nie przekraczają nawet 1 mld zł.

Zgodnie z nowym projektem ustawy, wpływy z abonamentu mają być odprowadzane do funduszu, którym tak jak obecnie zarządzać będzie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Organ ten w dalszym ciągu ma rozdzielać pieniądze pomiędzy publiczne radio i telewizję.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama