reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chorwacja bada zakłócenia z włoskiej DVB-T

dodano: 2017-07-13 13:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

Chorwacja Chorwacki regulator medialny HAKOM rozpoczął szeroko zakrojone działania, których celem jest analiza zakłóceń naziemnej telewizji cyfrowej w tym kraju, spowodowanych sygnałem DVB-T pochodzącym z nadajników we Włoszech. W oświadczeniu zauważa, że problem najbardziej widoczny jest na wybrzeżu Adriatyku i na wyspach.

Split Chorwacja zakłócenia DVB-T HAKOM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
HAKOM dodaje, że w ciągu ostatnich trzech lat Włochy podjęły wiele działań, by zredukować skalę problemu, w tym uchwaliły specjalne prawo zmieniające krajowy plan częstotliwości i utworzyły fundusz odszkodowawczy w wysokości 50 mln euro.

W grudniu ubiegłego roku Włochy zakończyły proces wyłączania problematycznych transmisji telewizyjnych obejmujący 61 częstotliwości. Wyłączenie nadajników powodujących zakłócenia rozpoczęto na początku listopada w północnych regionach Włoch - Friuli-Wenecji Julijskiej, Wenecji Euganejskiej i Apulii. Dwa miesiące później wyłączono emisje w regionie Marche. Jednak zakłócenia spowodowane przez włoskie sygnały radiowe nadal stanowią duży problem w Chorwacji.

HAKOM zauważa, że ​​w ciągu ostatnich ośmiu lat przesłał do włoskich władz ponad 3900 zgłoszeń z żądaniami usunięcia zakłóceń. Ponadto, chorwacki regulator systematycznie składa sprawozdania do Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) o stanie zakłóceń i zwraca się z prośbami o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable + 2Legacy marki...

199 zł Więcej...
reklama