reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Analitycy bankowi stawiają na Cyfrowy Polsat

dodano: 2017-07-14 11:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Haitong Bank/Puls Biznesu/satkurier.pl

Cyfrowy Polsat Haitong Bank utrzymał rekomendację „kupuj” dla akcji Cyfrowego Polsatu i podniósł ich cenę docelową z 27,1 zł do 30 zł. Zdaniem analityków tego banku, rynek z przesadą zareagował na doniesienia o nowej ustawie abonamentowej, co doprowadziło do spadku cen akcji tej spółki. Uważają, że inwestorzy powinni zwrócić uwagę na pozytywne skutki, jakie nieść za sobą będzie zakup przez Cyfrowy Polsat praw do Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA.

Cyfrowy Polsat zmiany na liście


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak tłumaczy Haitong Bank, powodem podwyżki ceny docelowej akcji Cyfrowego Polsatu jest podniesienie prognozy EBITDA na lata 2017/18/19 odpowiednio o 1/1/4 proc. oraz wzrostu wyceny mnożnikowej całej grupy porównawczej Cyfrowego Polsatu.
 

- Rynek zignorował (...) dobrą wiadomość o zdobyciu przez Cyfrowy Polsat wyłącznych praw do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA/Ligi Europy w latach 2018-21, która znacznie wzmocni ofertę contentową Cyfrowego Polsatu na rynku i może zostać zmonetyzowana na wiele sposobów: jako czynniki do sprzedaży usług i wzrostu ARPU, zdobycia nowych klientów lub zatrzymania obecnych, a także jako przedmiot odsprzedaży dla innych dostawców płatnej telewizji - twierdzi Konrad Księżopolski z Haitong Banku.

Zdaniem analityków Haitong Banku, zdywersyfikowany model biznesowy Cyfrowego Polsatu daje firmie nie tylko kilka sposobów na spłacenie kosztów praw sportowych, ale również szansę na dalsze kształtowanie i zmienianie rynku płatnej telewizji i telekomunikacji.
 

- Pierwszą naturalną „ofiarą” wydaje się nc+ z około 2,1 mln subskrybentów płatnej telewizji. Dwa lata temu platforma ta straciła prawa do pokazywania LaLiga, a obecnie również do Ligi Mistrzów, co może potencjalnie zachęcić klientów do przejścia do Cyfrowego Polsatu albo w pakiecie SmartDOM, albo w standardowej ofercie płatnej telewizji - dodaje analityk Haitong Banku.

Należy jednak zwrócić uwagę, że z czysto ekonomicznego punktu widzenia - w obliczu stale rosnących cen za prawa sportowe - platforma nc+, będąca znacznie mniejszym graczem niż Cyfrowy Polsat, poniekąd postąpiła słusznie, nie przebijając oferty rywala za prawa do LM i LE. Jak powszechnie wiadomo, Cyfrowy Polsat ma znacznie więcej możliwości niż nc+ na zwrot poczynionej inwestycji, chociażby ze względu na większą liczbę abonentów. Również jeśli chodzi o możliwości dotarcia do widza Cyfrowy Polsat ma szersze pole do popisu, głównie z racji zróżnicowanych modelów dystrybucji. W tej sytuacji platforma nc+ powinna bardziej skoncentrować się na ofercie filmowej i serialowej, gdyż prawami do Ligi Mistrzów w siatkówce raczej nie zrównoważy ewentualnego odpływu abonentów po utracie praw do Ligi Mistrzów w piłce nożnej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

820 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...
reklama