reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nanosatelity z Australii dla Internetu rzeczy [wideo]

dodano: 2017-07-14 12:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Lead

Fleet Space Technologies IoT Internet rzeczy Australijska firma Fleet Space Technologies otrzymała w kwietniu br. dofinansowanie w wysokości 5 mln dol. Uzyskaną kwotę zamierza przeznaczyć na wyniesienie w 2018 roku pierwszych dwóch satelitów. Celem tej firmy z siedzibą w Adelaide jest utworzenie konstelacji nanosatelitów łączących miliardy urządzeń w ramach Internetu rzeczy (IoT).

Fleet Space Technologies IoT Internet rzeczy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Flota ma składać się ze 100 satelitów o wymiarach 30 x 30 x 40 cm. Budowa całej konstelacji ma zakończyć się w 2022 roku, a jej celem jest podłączenie 75 mld urządzeń do Internetu rzeczy. Pierwszy satelita zostanie wyniesiony na początku 2018 roku na pokładzie rakiety nośnej firmy SpaceX, a start drugiego planowany jest na połowę przyszłego roku.
 

Fleet Space Technologies uważa, że ​​technologia ta jest idealna do stworzenia globalnej sieci o niskiej przepustowości, która umożliwi bezpośrednie połączenie miliardów cyfrowych czujników. Wśród obszarów, które szczególnie skorzystać mają na budowie nowej sieci, są Amazonia i Wielka Rafa Koralowa.
 

- Pracujemy w Amazonii, gdzie każdego roku ludzie dokonują pomiarów 500 tys. drzew, z dala od cywilizacji, ponieważ nie ma tam łączności - powiedziała Flavia Tata Nardini, dyrektor generalna Fleet Space Technologies. - Ludzie? Można to zrobić za pomocą czujników. Cały świat zmierza ku zmianom, kiedy można monitorować pewne rzeczy, ponieważ efektywność zaczyna wówczas rosnąć. Internet rzeczy uderzy w nas wszystkich i zmieni wszystko... mówimy o poważnej branży, zmieniającej sposób działania raz na zawsze.

- Za pomocą jednego satelity na niskiej orbicie okołoziemskiej można pokryć mniej więcej całą Ziemię - prawie 90 proc. planety - więc pierwsze dwa satelity dadzą nam naprawdę duże pole do popisu; przedstawią naszą technologię, zaczną łączyć naszych pierwszych klientów i zapewnią częstotliwości - dodała.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1199 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...
reklama