reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat: Sukces programu Przemysława Talkowskiego

dodano: 2017-07-17 00:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat News Polsat „Państwo w państwie” Jak poinformował nadawca, od 5 lat „Państwo w państwie” jest uznawane za ostatnią deskę ratunku w przypadkach naruszenia prawa przez urzędników wobec przedsiębiorców lub błędach wymiaru sprawiedliwości wobec osób prywatnych (więcej tutaj). W sezonie wakacyjnym w kanałach Polsat News i Polsat News 2 program emitowany jest w zmienionej formule - jako „Państwo w państwie - listy od widzów”. Prowadzi go Jan Kunert, a na pytania widzów odpowiada mecenas Marcin Grodzicki.

Polsat News Polsat „Państwo w państwie” Przemysław Talkowski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Państwo w państwie”, emitowane w niedziele o godzinie 19:30, w sezonie 2016/2017 oglądało w Polsacie średnio 1,6 miliona widzów, co przełożyło się na 10,7 proc. udziałów w grupie wszystkich badanych oraz 10 proc. SHR w grupie wiekowej 16-49. Na antenie Polsatu News program, którego prowadzącym jest Przemysław Talkowski, również cieszył się dużym zainteresowaniem - średnio 260 tysięcy widzów oglądało obie części „Państwa w państwie”, co przełożyło się na 1,65 proc. SHR w grupie wszystkich badanych oraz 1,19 proc. SHR w grupie wiekowej 16-49. Drugą część programu, emitowaną wyłącznie na antenie Polsatu News, śledziło średnio ponad 300 tysięcy widzów (1,9 proc. SHR w grupie 4+ oraz 1,35 proc. SHR w grupie 16-49). Najwięcej widzów, ponad 2,24 miliona, zgromadził odcinek „Państwa w państwie” emitowany na antenie telewizji Polsat 13 listopada 2016 roku, natomiast na antenie Polsatu News największą popularnością cieszyło się wydanie z 26 lutego br., które obejrzało średnio 480 tysięcy widzów.

Wraz z początkiem tegorocznych wakacji wystartował nowy cykl „Państwo w państwie  - listy od widzów”, emitowany w Polsacie News w niedziele o 21:15 (powtórki emituje Polsat News 2). W programie, który prowadzi Jan Kunert, mecenas Marcin Grodzicki pomaga w rozwiązaniu podstawowych problemów prawnych, z którymi zgłaszają się do redakcji „Państwa w państwie” widzowie. Jak informuje nadawca, cykl jest odpowiedzią na liczne sprawy zgłaszane przez widzów. Dotychczas, od kwietnia 2017 roku, w krótszej formie, mecenas Grodzicki odpowiadał na listy widzów w trakcie programu.

- Właśnie zakończyliśmy kolejny sezon programu, ale przez całe wakacje nasza redakcja pracuje. Widzowie zgłaszają do nas swoje historie i pytają mecenasa, co mają zrobić. Nie chcieliśmy ich listów przez wakacje pozostawić bez odpowiedzi - mówi Małgorzata Mikulska-Rembek, szefowa redakcji programu „Państwo w państwie”. - Proszę mi wierzyć, że listów i maili jest naprawdę dużo. Niestety nie każdemu jesteśmy w stanie pomóc. Pomyśleliśmy jednak, że naszym widzom, możemy podpowiedzieć, jak mogą wybrnąć z kłopotów i to właśnie robi co tydzień mecenas razem z dziennikarzem programu - dodaje.


Oprócz odpowiedzi na listy, które są emitowane na antenach Polsatu News i Polsatu News 2, mecenas odpowiada na listy również w serwisie polsatnews.pl. Nową porcję listów i porad można tam przeczytać w każdą niedzielę.

- Widzowie piszą do nas w sprawach, które mogą zdarzyć się każdemu z nas. Najczęściej są to sprawy konfliktów rodzinnych, podziału majątku, osób lub firm, które zostały oszukane i walczą o odzyskanie swoich pieniędzy

- opowiada mecenas Marcin Grodzicki.


Program „Państwo w państwie” cieszy się również dużym zainteresowaniem w serwisie społecznościowym Facebook (w trakcie sezonu liczba fanów programu podwoiła się), gdzie widzowie mogą zobaczyć m.in. materiały zakulisowe, zapowiedzi kolejnych odcinków, a także wziąć udział w spotkaniach z Przemysławem Talkowskim, prowadzącym program oraz reporterkami za pośrednictwem bezpośrednich transmisji (więcej tutaj).
 
Przemysław Talkowski w programie „Państwo w państwie”, foto: Cyfrowy Polsat
Przemysław Talkowski w programie „Państwo w państwie”, foto: Cyfrowy Polsat
Przemysław Talkowski w programie „Państwo w państwie”, foto: Cyfrowy Polsat
Przemysław Talkowski w programie „Państwo w państwie”, foto: Cyfrowy Polsat
Przemysław Talkowski w programie „Państwo w państwie”, foto: WBF
Przemysław Talkowski w programie „Państwo w państwie”, foto: WBF
„Państwo w państwie”: Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz z Nagrodą Radia Zet imienia Andrzeja Woyciechowskiego, foto: WBF
„Państwo w państwie”: Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz z Nagrodą Radia Zet imienia Andrzeja Woyciechowskiego, foto: WBF


Jak czytamy w komunikacie, to był wyjątkowy sezon „Państwa w państwie” również ze względu na jubileusz 5-lecia, jaki program obchodził jesienią 2016 roku. W tym czasie przedstawiono 187 bohaterów i historii, osiągnięto 78 sukcesów w konkretnych przypadkach, nagrano ponad 900 godzin materiałów i przeczytano ponad 600 tysięcy stron akt i dokumentów. Po opisywanych przez redakcję „Państwa w państwie” historiach dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a około 25 spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Według wyliczeń zespołu „Państwa w państwie” bohaterowie przedstawionych w programie historii przesiedzieli niesłusznie w aresztach i więzieniach w sumie 61 lat i 3 miesiące (dane za Cyfrowym Polsatem).

Jak informuje nadawca, po raz kolejny redakcja „Państwa w państwie” za swoją ciężką, ale jakże owocną pracę, otrzymała wyróżnienia i nagrody. W październiku 2016 roku - wyróżnienie honorowe Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż „Czy państwo radzi sobie z lichwą?” (więcej tutaj), a w listopadzie 2016 roku główną nagrodę XIV edycji konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych organizowanego przez Narodowy Bank Polski (NBP), za materiał „Kowal zawinił, Cygana powiesili” (więcej tutaj). W poprzednich latach „Państwo w państwie” zostało nagrodzone m.in. „Złotą Wagą” Naczelnej Rady Adwokackiej  za rzetelne, poparte głęboką wiedzą i odznaczające się obiektywizmem publikacje, nagrodą „Wolności słowa” za publikacje w obronie demokracji i praworządności demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka czy nagrodą Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej - Wektory 2012 (więcej tutaj). Program otrzymał również nagrodę Grand Press 2012 w kategorii „Publicystyka”. Przemysław Talkowski został uhonorowany natomiast medalem „Veritus est perfecto ratio im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego” (więcej tutaj).

Program „Państwo w państwie” powróci na anteny Polsatu i Polsatu News jesienią br.

„Państwo w państwie - listy od widzów” - emisja w niedziele o 21:15 w kanale Polsat News (Polsat News HD). Program ten mogą również oglądać widzowie kanału Polsat News 2. „Państwo w państwie” - sezon 8., premiera jesienią 2017 roku w kanałach Polsat (Polsat HD) i Polsat News (Polsat News HD).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Single 6° Opticum Robust

Tani, pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single (6° - Hot Bird...

39 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...

Antena Funke YagiNX dla MUX 8

Wysokiej jakości telewizyjna antena szerokopasmowa Funke YagiNX. Zaprojektowana w Holandii...

129 zł Więcej...
reklama