reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Współpraca Grupy Canal+ z Telecom Italia?

dodano: 2017-07-26 10:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv/Les Echos

Telecom Italia Grupa Canal+ we Francji jest zainteresowana utworzeniem spółki joint venture z włoskim operatorem telekomunikacyjnym Telecom Italia (TIM), w którym 23,94 proc. udziałów ma Vivendi. Celem tego przedsięwzięcia byłoby nabywanie praw audiowizualnych oraz produkcja własnych filmów i seriali.

Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według włoskich mediów, prezes TIM i dyrektor generalny Vivendi, Arnaud de Puyfontaine, poinformowali zarząd włoskiego operatora telekomunikacyjnego, że otrzymał taką propozycję ze strony Canal+.

Umowa nie wyklucza nabywania praw sportowych, co jest szczególnie interesujące ze względu na przetarg na prawa do Serie A na lata 2018-2021, który został odroczony do jesieni.

Chociaż projekt jest wciąż w fazie embrionalnej, to ideą Vivendi wydaje się być utworzenie w południowej części Europy dużej grupy opartej o TIM, która zaoferowałaby usługi pay-tv.

Francuski dziennik „Les Echos” poinformował, że w wyniku współpracy Grupy Canal+ i Telecom Italia miałby powstać nowy kanał pod nazwą Canale+.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Mini PC LibreElec 4K

Mini PC na systemie LibreElec, z procesorem AMLogic S905X na...

350 zł Więcej...
reklama