reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łapownictwo i pranie brudnych pieniędzy w platformie Digi

dodano: 2017-08-02 13:03 | aktualizacja: 2017-08-02 17:45
autor: HP | źródło: broadbandtvnews

Digi TV Rumuńska Digi Communications, która poprzez swoją spółkę zależną RCS&RDS jest operatorem platformy Digi TV, opublikowała aktualizację w sprawie dochodzenia prowadzonego w tej firmie przez krajową agencję antykorupcyjną DNA.

Digi TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacja o prowadzonym dochodzeniu w sprawie łapownictwa i prania brudnych pieniędzy została ujawniona przez Digi Communications w prospekcie emisyjnym IPO z dnia 26 kwietnia br. Zostało to również omówione w uzupełniającym prospekcie z 8 maja, a także w kolejnych raportach publicznych.

Digi dodaje, że 25 lipca spółka zależna RCS&RDS została oskarżona przez DNA o łapownictwo i pranie brudnych pieniędzy. Integrasoft (należąca do RCS&RDS) została oskarżona o współudział w praniu brudnych pieniędzy, podczas gdy Mihai Dinei (członek zarządu RCS&RDS) został oskarżony przez DNA o współudział w łapownictwie i praniu brudnych pieniędzy.

Dodatkowo, 25 lipca DNA potwierdziła, że zabezpieczyła dwie nieruchomości związane z RCS&RDS w celu zabezpieczenia kwoty w wysokości około 3 mln euro. Jeśli RCS&RDS zostanie uznana winną popełnienia domniemanych przestępstw w ostatecznym rozstrzygnięciu sądu, możliwe jest przejęcie nieruchomości. Następnie, 31 lipca Serghei Bulgac (prezes zarządu RCS&RDS) został oskarżony przez DNA o pranie brudnych pieniędzy.
 

- Przypominamy, że nadal będziemy w pełni współpracować w ramach dochodzenia i wierzymy, że RCS&RDS, Integrasoft oraz ich obecni i byli pracownicy działali prawidłowo i zgodnie z prawem - oświadczyła Digi Communications. - Nie spodziewamy się, że te środki zakłócą działalność firmy, RCS&RDS lub jakiejkolwiek spółki zależnej w istotny sposób.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

900 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

670 zł Więcej...
reklama