reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łapownictwo i pranie brudnych pieniędzy w platformie Digi

dodano: 2017-08-02 13:03 | aktualizacja: 2017-08-02 17:45
autor: HP | źródło: broadbandtvnews

Digi TV Rumuńska Digi Communications, która poprzez swoją spółkę zależną RCS&RDS jest operatorem platformy Digi TV, opublikowała aktualizację w sprawie dochodzenia prowadzonego w tej firmie przez krajową agencję antykorupcyjną DNA.

Digi TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacja o prowadzonym dochodzeniu w sprawie łapownictwa i prania brudnych pieniędzy została ujawniona przez Digi Communications w prospekcie emisyjnym IPO z dnia 26 kwietnia br. Zostało to również omówione w uzupełniającym prospekcie z 8 maja, a także w kolejnych raportach publicznych.

Digi dodaje, że 25 lipca spółka zależna RCS&RDS została oskarżona przez DNA o łapownictwo i pranie brudnych pieniędzy. Integrasoft (należąca do RCS&RDS) została oskarżona o współudział w praniu brudnych pieniędzy, podczas gdy Mihai Dinei (członek zarządu RCS&RDS) został oskarżony przez DNA o współudział w łapownictwie i praniu brudnych pieniędzy.

Dodatkowo, 25 lipca DNA potwierdziła, że zabezpieczyła dwie nieruchomości związane z RCS&RDS w celu zabezpieczenia kwoty w wysokości około 3 mln euro. Jeśli RCS&RDS zostanie uznana winną popełnienia domniemanych przestępstw w ostatecznym rozstrzygnięciu sądu, możliwe jest przejęcie nieruchomości. Następnie, 31 lipca Serghei Bulgac (prezes zarządu RCS&RDS) został oskarżony przez DNA o pranie brudnych pieniędzy.
 

- Przypominamy, że nadal będziemy w pełni współpracować w ramach dochodzenia i wierzymy, że RCS&RDS, Integrasoft oraz ich obecni i byli pracownicy działali prawidłowo i zgodnie z prawem - oświadczyła Digi Communications. - Nie spodziewamy się, że te środki zakłócą działalność firmy, RCS&RDS lub jakiejkolwiek spółki zależnej w istotny sposób.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable + 2Legacy marki...

199 zł Więcej...
reklama