reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina zablokuje sygnał rosyjskiej TV w Donbasie

dodano: 2017-08-05 16:41 | aktualizacja: 2017-08-06 18:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: cableman.ru

ukraińska wieża nadawcza w obwodzie chersońskim Ukraina zamierza blokować sygnał rosyjskiej telewizji w Donbasie. Ma to polegać na stworzeniu systemu do blokowania sygnału rosyjskich stacji telewizyjnych wzdłuż linii demarkacyjnej w Donbasie.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, Aleksandra Turczynowa, pierwsza pilotażowa instalacja do blokowania sygnału została zbudowana w miejscowości Pokrowsk, w obwodzie donieckim. Blokuje ona rosyjskie stacje naziemne, ale pozwala na odbiór sygnału telewizji ukraińskiej.

Po testach w ciągu kilku miesięcy zostanie zainstalowanych więcej takich instalacji wzdłuż linii granicznej w Donbasie.

Na Ukrainie zakazano nadawania około 80 rosyjskich kanałów. Cztery kanały przystosowały się na bazie licencji rosyjskiej: TV Top Shop, Nasze ulubione filmy, Zoo i Evrokino. Ponadto pozwolono na emisję rosyjskich kanałów z licencjami zagranicznymi, w tym RTVi z brytyjską licencją, Travel and Adventure z estońską licencją i NuArt TV z łotewską.

Latem tego roku uchwalono poprawki do budżetu Ukrainy w celu odzyskania nadawania TV na terenie Donbasu. Rząd Ukrainy zgodził się na przyznanie ponad 1 mln dol. na realizację tych planów. Projekt ustawy przewiduje dotację 23,6 mln hrywien (około 899 tys. dol.) w przypadku budowy nowych wież dla nadajników w miejscowości Pokrowsk oraz wydatek 5,8 mln hrywien (około 221 tys. dol.) na zakup i montaż nadajników cyfrowych w regionie Doniecka.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...
reklama