reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina zablokuje sygnał rosyjskiej TV w Donbasie

dodano: 2017-08-05 16:41 | aktualizacja: 2017-08-06 18:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: cableman.ru

ukraińska wieża nadawcza w obwodzie chersońskim Ukraina zamierza blokować sygnał rosyjskiej telewizji w Donbasie. Ma to polegać na stworzeniu systemu do blokowania sygnału rosyjskich stacji telewizyjnych wzdłuż linii demarkacyjnej w Donbasie.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy, Aleksandra Turczynowa, pierwsza pilotażowa instalacja do blokowania sygnału została zbudowana w miejscowości Pokrowsk, w obwodzie donieckim. Blokuje ona rosyjskie stacje naziemne, ale pozwala na odbiór sygnału telewizji ukraińskiej.

Po testach w ciągu kilku miesięcy zostanie zainstalowanych więcej takich instalacji wzdłuż linii granicznej w Donbasie.

Na Ukrainie zakazano nadawania około 80 rosyjskich kanałów. Cztery kanały przystosowały się na bazie licencji rosyjskiej: TV Top Shop, Nasze ulubione filmy, Zoo i Evrokino. Ponadto pozwolono na emisję rosyjskich kanałów z licencjami zagranicznymi, w tym RTVi z brytyjską licencją, Travel and Adventure z estońską licencją i NuArt TV z łotewską.

Latem tego roku uchwalono poprawki do budżetu Ukrainy w celu odzyskania nadawania TV na terenie Donbasu. Rząd Ukrainy zgodził się na przyznanie ponad 1 mln dol. na realizację tych planów. Projekt ustawy przewiduje dotację 23,6 mln hrywien (około 899 tys. dol.) w przypadku budowy nowych wież dla nadajników w miejscowości Pokrowsk oraz wydatek 5,8 mln hrywien (około 221 tys. dol.) na zakup i montaż nadajników cyfrowych w regionie Doniecka.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Matrix HDMI-4x2 4K

Rozdzielacz, przełącznik HDMI: 4 wejścia - 2 wyjścia (zgodny z...

290 zł Więcej...
reklama